Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 12:01
 
Çiler, "Birlikte başaracağız!"
Gebze Haberi
Çiler,

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, işverenlerin ve çalışanların mağdur olmaması için emniyet müdürlüğü ile görüştüklerini personel servis araçlarının geçişlerinde kolaylık sağlanacağını duyurdu. Gebze Ticaret Odası yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "Koronavirüs ile mücadele kapsamında açıklanan şehir giriş çıkış tedbirleri karşısında, sizlerden gelen talepler ve girişimlerimiz sonucunda, personel taşımacılığı yapan araçların kontrol yoğunluğundan etkilenmemesi için, İstanbul’dan Gebze’ye gelişlerde ve Gebze’den İstanbul’a dönüşlerde, 50 kapasiteli ve maskeli yolcu taşıma kurallarına da uyarak, TEM OTOYOLU’nda personel servislerine tahsis edilmiş şeritleri kullanarak giriş ve çıkış yapmalarına imkan tanınmıştır. Ayrıca şehirlerarası seyahat edecek olanların aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekmektedir:

1-Üye işyerlerinde çalışan yönetici, personel ile işyeri sahipleri, ikamet ve işyerinin durumunu ispatlayan belgeleri (ikamet,SGK kayıt) trafik kontrol noktalarında ibraz ederek şehirler arası giriş çıkışı yapabilecek. (İkamet belgesi e-devletten alınabilir.) 

2-Firma sahibi olanların, bu durumu Mersis kayıt sorgusu ( e-devlet şifresi ile giriş yapılarak Mersis portalından alınabilir), ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri gibi belgelerden herhangi biri ile belgelemesi yeterli olacaktır. 

3-Doğum tarihi 01.01.2000 - 01.01.2002 tarihleri arasında (18-20 yaş aralığında) olan personellerin sosyal güvenlik kayıt belgesi ile bu durumu belgelemeleri halinde; 03.04.2020 tarih ve 6235 sayılı sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile getirilen sokağa çıkış yasağından muaf tutulacaktır. İlgililerin, çalışma hayatına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri yanlarında bulundurmamaları ve denetimler sırasında bu belgeleri ibraz etmemeleri halinde mağduriyetler yaşanacaktır.  Tüm üyelerimizin ve çalışanların bilgilerine sunar, sağlıklı çalışmalar dileriz.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiler,, "Birlikte, başaracağız!",
Yorumlar
Haber Yazılımı