Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 13:18
 
Çiler’den ‘Deprem Toplanma Merkezi’ Talebi!
Gebze Haberi
Çiler’den ‘Deprem Toplanma Merkezi’ Talebi!

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20. Yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulundu. Çiler, “17 Ağustos 1999’da yaşadığımız Marmara Depremi, büyük yıkımlara yol açarak binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine, on binlerce vatandaşımızın ise zor bir hayata başlamasına yol açmıştır. Marmara Depremi’nin büyüklüğü, etkilediği alanın genişliği ve sebep olduğu kayıplar, yaşanan doğa olayının ülkemizde son yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak kabul edilmesine neden olmuştur. Üzerinden yirmi yıl geçmesine rağmen yaşanan acılar ilk günkü kadar tazedir. Aynı acıların yaşanmaması için alınabilecek birçok önlem, gerçekleştirilmesi gereken birçok çalışma ile böylesi bir felaketin unutulmamasını sağlamak hepimizin görevidir.”

DEPREM TOPLANMA MERKEZİ KURULMALI

Çiler, “Gebze Ticaret Odası olarak bizler de; Odamızda düzenlediğimiz bilgilendirme seminerleri, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve bölgemize bir “Deprem Simülasyon Merkezi” kazandırmak için yürüttüğümüz çabalarla böyle bir felaketin bir kez daha yaşanması durumunda en az zarar görme gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmaların yanı sıra, bölgemize tam donanımlı bir “Deprem Toplanma Merkezi” kurulması gerektiğini de her platforma vurguluyor, bu alan için en uygun yerin Askeri Kışla olduğunu dile getiriyoruz. Dileğimiz, bu konularda bir an önce harekete geçilerek gerekli adımların atılmasıdır.” İfadelerini kullandı.

DEPREM ŞEHİTLERİNİ ANDI

Konuşmasını sürdüren Başkan Çiler “17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20. Yıldönümünde, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anar; deprem sonrası hayatına engelli olarak devam eden tüm vatandaşlarımızın Gebze Ticaret Odası olarak daima yanlarında olmaya çalıştığımızı belirtir, böyle bir doğa felaketinin bir daha yaşanmamasını dilerim.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiler’den, ‘Deprem, Toplanma, Merkezi’, Talebi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı