Darıca İSAK Kampa Girdi
Hayatını Kaybetti
Oktay’a aile desteği
Duyar Açıkladı!
Haber Detayı
10 Ocak 2017 - Salı 09:57
 
ÇİLER ENGELLİLERİ UNUTMADI!
“Gebze Ticaret Odası” Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler “7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası”nı bir açıklama yaparak hatırlattı.
 
 
 
Gebze Haberi


 

Çiler, “Her yıl dünyada 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’’, görme engelli olarak tanımlanan bireylerimizin yaşamlarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. 1921 yılında trafik kazası sonucu görme yetisini kaybeden Londralı bir fotoğrafçının, çevresindekilerin onun görme engelli olduğunu anlaması için bastonunu beyaza boyamasıyla başlayan deneyimi, 1931′de Fransız Örgütlenmesi tarafından, görme engellilerin bastonunun beyaza boyanması ve bu olayın ‘’beyaz baston’’ adıyla simgeleştirilmesi ile sonuçlanmış ve 7-14 Ocak tarihleri tüm dünyada ‘’Beyaz Baston Haftası’’ olarak anılmaya başlanmıştır.

YAŞAMLARINI KOLAYLAŞTIRMALIYIZ

Unutmayalım ki; engelli olmak kimsenin kendi tercihi olmadığı gibi, doğuştan olmasa bile, yarın engelli olunmayacağının da garantisi yoktur. Her şeyden önce amacımız; görme engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak, toplumun vazgeçilmez bir parçası olduklarını onlara htirerek istihdama katmaktır. Engelli vatandaşlarımız için yapılacak her çalışmanın insana verilen değer ve saygının göstergesi olduğu bilinci ile; Görme engelli vatandaşlarımızın ‘’7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’’nı kutlar, engelli bireylerimizin başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: ÇİLER, ENGELLİLERİ, UNUTMADI!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı