Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 12:22
 
Çiler: “Milli İstihdama katkımız sürecek”
GTO BAŞKANI NAİL ÇİLER TOBB MARMARA BÖLGE TOPLANTISI’NA KATILDI
Gebze Haberi
Çiler: “Milli İstihdama katkımız sürecek”

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı’na katıldı. Çiler toplantı sonrası yaptığı değerlendirme de, Marmara Bölgesi’nin tüm dinamikleriyle Türk ekonomisine büyük katkılar sunan bir bölge olduğunu söyledi.

HİSARCIKLIOĞLU: ÜYELERİ BİLGİLENDİRİN

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve Genel Sekreter Mustafa Yaşar Sekin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşen Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı’na katıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Toplantının açılışında gerçekleştirdiği konuşmada istişarelerde bulunmak için biraraya geldiklerini vurgularken, oda ve borsaların, yaptıkları hizmetler konusunda üyelerine bilgilendirmelerde bulunmalarını ve iş dünyasının bu imkanlardan yararlandırılmasını istedi.​ Mevcut ekonomik potansiyel, Odalar olarak hükümetten talep edilenler, hayata geçen düzenlemeler ile meclis üyelerinden gelen cevaplarla anket cevaplarının değerlendirmesi gibi konularda geniş sunumların yapıldığı toplantıda, dünya ekonomilerinin genel olarak büyüme yolunda olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, bu büyüme eğilimlerinin ticareti artırma ve yeni yatırımlar için önemli fırsatlar doğurabileceğini, Türkiye ekonomisindeki yüzde 5’lik büyümenin de sevindirici ve ümit verici olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istihdam konusunda TOBB olarak verdikleri sözü hatırlatarak yılda 1,5 milyon kişiye istihdam sağlamayı hedeflerken, son 6 ayda 1 milyon 200 bin istihdam rakamına ulaştıklarının altını çizdi. Bu başarının Odalara ve dolayısıyla Oda üyesi sanayici ve tacirlere ait olduğunu belirtti.

ÇİLER TOPLANTIYI DEĞERLENDİRDİ

Toplantı ardından değerlendirmede bulunan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Marmara Bölgesi’nin tüm dinamikleriyle Türk ekonomisine büyük katkılar sunan bir bölge olduğunu belirtirken TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğindeki bu toplantıda da bölgemizin Milli İstihdam Seferberliği’ne katkısı, ülkemizin ilk çeyrekte kaydettiği  5’lik ekonomik büyüme başarısı ve bölgemizin bu orana katkıları üzerinde hassasiyetle durulduğunu dile getirdi. Büyüme hızının 2. çeyrekte de ivme kaybetmeden yükseliş grafiğine devam edeceğine inandıklarını sözlerine ekleyen Gebze Ticaret Odası Başkanı, Oda olarak Milli İstihdam Seferberliği’ne verdikleri katkıyı arttırma gayretinde olduklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiler:, “Milli, İstihdama, katkımız, sürecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı