Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 11:25
 
Çiler ‘Saygı ve şükranla anıyoruz’
Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. Ölüm Yıldönümü Dolayısıyla Açıklamada Bulundu.
 
 
 
Gebze Haberi


Ulusumuzun çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için toplumsal, siyasi ve ekonomik alanlarda köklü değişiklikler gerçekleştiren, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider, devlet adamı ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümünde saygı ve şükranla anıyor, bize emanet ettiği bütün değerlere, millet olarak sıkı sıkıya bağlı olduğumuza inanıyorum.

1902’de teğmen rütbesi ile mezun olduğu İstanbul Harp Okulu ve 11 Ocak 1905 yılında yüzbaşı rütbesi ile tamamladığı Harp Akademisi, ATATÜRK’ün askeri yaşamının temellerini oluşturmuş, 1905-1907 yılları arasında Şam'da 5. Ordu emrinde görev yapan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 1907'de Kıdemli Yüzbaşı olmuş ve 19 Nisan 1909'da İstanbul'a giren Hareket Ordusu'nda Kurmay Başkan olarak görev almıştır. Milletimizin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı I. Dünya Savaşı'nda, "Çanakkale geçilmez!" dedirterek kahramanlık destanı yazdıran da, 19 Mayıs 1919'da Ordu Müfettişi olarak çıktığı Samsun’da, milletimizin Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatan ve Bağımsızlığımız için izlenecek yolu belirleyen de Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmuştur.

Üstün yetenekli bir asker niteliğinin yanında, ileri görüşü, yenilikçi karakteri, vatanseverliği, siyasi, askeri ve politik konulara hakimiyeti ile bir dünya lideri olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, büyük lider milletimizin zorluk tanımayan üstün gücünü, zekasını ve Vatan Sevgisini savaş meydanlarından başlayarak tüm Dünyaya kanıtlamıştır.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çiler, ‘Saygı, ve, şükranla, anıyoruz’,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı