Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 13:43
 
Civelek Başvurusunu Yaptı
AK Parti’den önceki dönemlerde il başkanlığı yapan Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için bugün resmen başvurdu. Civelek, “Amacımız İbrahim Bey’den aldığımız görevi en iyi şekilde yürütmek” dedi.
Kocaeli Haberi
Civelek Başvurusunu Yaptı

AK Parti’nin 2 dönem önceki İl Başkanlığı’nı yapan Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için bugün resmen aday adayı oldu. İl binasına gelerek başvuru dosyasını İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’a teslim eden Civelek, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde olduğu kadar olmasa da yine de kalabalık bir destekçi kitlesiyle geldi.

ÇOK İSTİŞARE YAPTIM

Aday adaylık açıklamasında konuşan Mahmut Civelek şu ifadeleri kullandı: “Yalnız başvuru yapmam istememe rağmen kaçak olarak gelip, bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Kendimi çok fazla tanıtmama gerek yok. O günlerde nasip olmayan şeyler belki bugüne nasiptir diyerek, yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığına başvuru yaptım. Birçok istişareler yaptıktan sonra böyle bir yola çıktım.

KOCAELİLİLERİN OYUNA TALİBİM

Büyükşehir ve ilçe başkanlıklarımız için çok iyi aday adayları var. İnşallah önümüzdeki seçimler için AK Parti olarak 13-0’a talibiz. Bir kişinin medeni cesaretini gösterip, aday olması çok güzel bir şey. Arkadan dolanmadan özgüvenine güvenip, aday olması. Bunu böyle düşünüyorum. Amacımız İbrahim Bey’den aldığımız görevi en iyi şekilde yürütmek. Aday olursak ne güzel, olamasak da partimizin yanındayız. Önümüzde temayül var her partilimizin oyuna seçimlerde de Kocaelililerin oyuna talibim” dedi.

Mahmut Civelek Kimdir?

1969 Kullar doğumlu olan Mahmut Civelek, ilk ve ortaokulu Kullar'da, liseyi İzmit Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü'nde, yüksek tahsilini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. AK Parti'nin Kurucu İl Yönetim Kurulu üyeliğini yapan Civelek 2004-2009 yılları arasında Kullar Belediye Başkanlığı yaptı. 2011 yılında tekrar İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 10 Şubat 2011 tarihinde Kocaeli İl Başkanlığı'na atandı, 2015 Ocak ayı sonunda bu görevini Şemsettin Ceyhan'a devretti ve Civelek aynı zamanda 2015 ve 2018 seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili aday adayı olmuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Civelek, Başvurusunu, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı