Haber Detayı
16 Eylül 2018 - Pazar 16:37
 
Çocuklar Hastaneden Korkmayacak
Dilovası Devlet Hastanesi tedavi olmaya gelen çocuk hastalar için servis odaları çizgi film dünyasının renkli karakterleriyle süslendi.
 
 
 
Dilovası Haberi


Çocukların hastaneden korkmalarını engellemek ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla Dilovası Devlet Hastanesi’ndeki çocuk servisi bölümünde çizgi film kahramanlarının resimleriyle donatıldı. Dilovası Devlet Hastanesi yönetiminden yapılan açıklamada çocukların hastaneden korkmalarını engellemek ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak için böyle bir uygulamaya gittikleri belirtildi.

ÇOCUKLARIMIZ MEMNUN

Hastaneden yapılan açıklamada, “Çocuk servisimiz çizgi film karakterleri ile donatıldı. Çocuklar için stresli olan hastane ortamını daha neşeli hale getirmek için bu uygulamayı gerçekleştirdik. Çocuklarımızın daha fazla stres yaşamadan ve travma geçirmeden taburcu olmalarını sağlamak için çalışmalarımızı tüm hızı ile devam ettiriyoruz. Çocuk servisi hastanemizde en çok çalışan birimlerden biridir. Çocuk servislerinin her yerine yapılan resim figürleri, çocukların moralini yükseltiyor. Bundan hem çocuklar hem de aileler çok memnun.” ifadelerine yer verildi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çocuklar, Hastaneden, Korkmayacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı