Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 19:33
 
Cumhur İttifakı Darıca'da Yumruk Oldu
Cumhur İttifakı çerçevesinde Darıca'da Millliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlığı Nene Hatun Teşkilatı'nda Ak Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık ve Ak Partililerin katılımı ile bir toplantı düzenledi.
Darıca Haberi
Cumhur İttifakı Darıca'da Yumruk Oldu

LİDERLERİMİZİN ORTAK KARARINA UYACAĞIZ

Düzenlenen toplantıda ilk konuşmayı MHP Darıca İlçe Başkanı Adem Emre Aygün yaptı. Aygün, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve Ak Parti'nin ortak adayı Muzaffer Bıyık'tır. Belediye Meclis Üye seçimlerinde kendi meclis üyesi adaylarımıza oy vereceğiz. Hepinizi belediye başkanlığı seçimi için Muzaffer Bıyık'a destek vermeye davet ediyorum. Liderimizin, Türkmen Beyimizin ve Cumhurbaşkanımızın aldığı ortak karar doğrultusunda hareket etme zorunluluğumuz vardır. Hepinizin sahada Cumhur İttifakı adayına çalışacağınıza ve mücadele vereceğine inanıyorum.Şimdiden hepinize teşekkür ediyor desteklerinizi bekliyorum. Hasan Yeniay belediye başkan adayımızdı. Ancak  liderlerimizin aldığı ortak karar sonucu adaylıktan çekilmiş ama bir kırgınlık, küskünlük yaşamamıştır. Kendisi Seçim Koordinasyon Başkanımız olarak görev almıştır."dedi. Hasan Yeniay'da kısa selmalama konuşmasında, "Benim yada Muzaffer Bıyık'ın belediye başkanı olması çok önemli değil. Önemli olan liderlerimizin aldığı karardır.Sonuna kadar Muzaffer Bıyık'ı destekliyoruz. Meclis Üyesi adaylarımız içinde gerekli mücadele ve çalışmayı yapacağız."dedi. MHP darıca SKM Başkanı Yeniay'ın ardından ise Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay konuşmasını gerçekleştirdi.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ HEDEFE ULAŞACAK

Acay konuşmasında, "Bu Cumhur İttifakı'nın ilk organize ettiği toplantıdır. İnşallah bundan sonra el ele, gönül gönüle, Nene Hatun'dan başlayarak Darıca'da Cumhur İttifakı olarak adayımızla beraber, cumhur ittifakı arkadaşlarımızla beraber, genel başkanlarımızın belirlemiş olduğu devletin bekası dediği, kırmızı çizgimiz dediğiyolda birlikte yürüyeceğiz. Cumhur ittifakının adayını da inşallah Belediye Başkanı olarak belirleyeceğiz. Ben tüm dava ve yol arkadaşlarımıza inanıyor ve güveniyorum. Bu iittifakın ortaya çıkmasında bu noktaya gelmesinde emeği geçen tüm siyasi büyüklerimizi ve siz yol arkadaşlarımızı selamlıyorum. Kırmızı çizgimizi hedefe ulaştıracağız." sözlerine yer verdi.

NENE HATUN'DAN TÜM DARICAYA YAYILACAK
Son olarak Cumhur İttifakı ve Ak Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, Nene Hatun MHP Mahalle Teşkilatını dolduran vatandaşlara ve partililere bir konuşma gerçekleştirdi. Bıyık, "Nene Hatun'dan başlayan bu süreç tüm Darıca geneline akın akın yayılacaktır. Cumhur İttifakının anlamı benim belediye başkanı olmam anlamı taşımaz. Yada birkaç belediye fazla kazanalım anlamı hiç taşımaz. Bir kaç fazla meclis üyesi alalım demek hiç değildir. Cumhur ittifakı 15 Temmuz ruhunun devamıdır. Devletin bekası demektir. Bu seçim bittikten sonra herkes kendi yoluna demek hiç değildir. Ben Muzaffer Bıyık olarak şayet belediye başkanı seçilirsem, yine burada sizlerle toplantılar düzenleyeceğiz, bir araya geleceğiz ve Darıca'yı birlikte yöneteceğiz. Adem Emre Aygün başkanım 15 Temmuz sürecinde hiç bir zaman bizlere olan desteğini esirgememiştir. Bu bir devlet millet meselesiydi. Bu tür meselelerde birlik olmamız kadar doğal bir durum yoktur. Zaten Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında maksat anlamında çok küçük nüanslar vardır. Bizlerde milliyetçiyiz. Hepimiz devletin bekasını savunan insanlarız.15 Temmuz sürecinde  Davasına, ülküdaşlarına omuz vermiş Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarla bir aradaydık. Cumhur İttifakı adına şahsıma oy istiyorum. Gittiğim her ziyaret ve saha çalışmasında cumhur ittifakının asaletine zarar vermeyecek şekilde hassasiyet gösteriyoruz. Memleket meselesi olduğunda herşey teferruat olur. "dedi.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhur, İttifakı, Darıca'da, Yumruk, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı