Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 10:45
 
Cumhur İttifakı’ndan gövde gösterisi!
Cumhur İttifakı Gebze’de düzenlenen TÜRKAV programında buluştu. Cumhur İttifakı’nın Kocaeli Büyükşehir Adayı Tahir Büyükakın, “Biz kadim bir devletiz, ittifak da bu devletin ebediyen payidar olabilmesi için liderlerimizin vermiş olduğu karardır.”dedi.
Gebze Haberi
Cumhur İttifakı’ndan gövde gösterisi!

TÜRKAV Gebze’nin düzenlediği, Beka için milli karar, Cumhur için istikrar’ konulu sempozyum yoğun bir katılımla yapıldı. Programda Cumhur İttifakı’na gönül vermiş isimlere seslenen İttifakın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, Türk siyaset tarihinin bin yıllık geçmişini ortaya koydu ve Cumhur İttifakı’nın önemine dikkat çekti. Ayrıca Büyükakın’ın konuşmasının sonunda yaptığı bozkurt işareti salonda bulunan herkes dakikalarca alkışladı. Açılış konuşmasını yapan ev sahibi TÜRKAV Gebze Şube Başkanı Ozan Özocak, katılımcılara vakfın tarihinden söz etti.

ÜNLÜ: YOLA DEVAM

MHP Kocaeli İl Başkanı Ünlü yaptığı konuşma da destek mesajı vererek, “Cumhur İttifakı olarak 13-0 yapıp sisteme tartışma getirmememiz gerek. Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023 lider ülke vizyonuna gittiği bu yolda ilerlemek, liderimizin başını öne düşürmemek adına başarmak zorundayız. Artık Kocaeli’ni de beraber yönetiyoruz, Türkiye’yi de. Dün giremediğimiz belediyelere gireceğiz. Şer odaklarını, Kandil’den talimat alanları güldürmeyeceğiz. Cumhur İttifakı’nı anlamak öyle bir dakikada olacak iş değil. Ülkücüler ve AK Partili arkadaşlarımız liderlerine güveniyor, bu yüzden ama, fakat, lakin demeden yola devam edeceğiz.

ÜLKÜCÜLER DERTLERİNİ ANLATABİLECEK

Kocaeli teşkilatlarının bitti dendiği yerde 140 bin oy alabiliyorsak, demek ki küllerimizden doğabiliyoruz. İçimizden bir parti çıktı yine yüzde 11,5 olduk. Yarın 3 parti de çıksa ülkücü hareket yine var olmaya devam edecek. 24 Haziran’dan sonra bürokrasiyle buluştuk, belediyelerde eksikliğimiz vardı. Geçmişte karşılaştığımız sıkıntılar yeni dönemde karşımıza çıkmayacak. Bir kadro açıldığında ülkücüleri, ehil olan ve yeterliliği olan arkadaşlarımızın değerlendirileceği bir belediye çalışması olacak. Artık ülkücüler gidip derdini anlatabilecek ve problemini mevcut belediye başkanlarına çözdürebilecek.

 “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN

İstişare toplantısında son olarak kürsüye çıkan Tahir Büyükakın, 1071’den günümüze gerçekleşen olaylarla Türkiye siyasetine ışık tuttuğu konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın neden önemli olduğuna da değindi. Büyükakın, “Bundan bir süre önce Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bin yıllık tarihimize benzer bir değerlendirme yaptılar ve bu konuda Türkiye’nin nasıl yönetilmesi gerektiği hususunda temel kararlara vardılar. Sayın Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni gündeme getirdi. Bu büyük bir devlet aklıydı. Aynı şeyi Haziran ve Kasım seçimleri arasında koalisyon olmayacak dediğinde de gördünüz.

KADİM BİR DEVLETİZ

Bu millet basiretli ve iyiyi kötüyü isabetli bir şekilde ayırt eden bir topluluk. Bugün Recep Tayyip Erdoğan’a, Devlet Bahçeli’ye ve onların arkasında duranlara saldırıyorlar. Kim ne tarata duruyor, kim ne tarafa saldırıyor diye baksak durum ortaya çıkıyor. Şu anda beka için milli bir karar verdik. Küresel güçler bölgeye bir dizayn yapmaya çalışıyor. Biz kadim bir devletiz, ittifak da bu devletin ebediyen payidar olabilmesi için liderlerimizin vermiş olduğu karardır. Yerel seçimlerde başarısızlığa uğramamızı bekliyorlar.  Eğer başarısızlığa uğrarsak hem AK Parti hem de MHP içinde ayrılıkçı hareketler başlatabilir miyiz? Şeklinde planları var.

BEKA MESELESİ

Allah’ın izniyle bunlar olmayacak ve 31 Mart seçimlerinden başarıyla çıkacağız. Bu yerel seçimlerde Ahmet’le, Mehmet yarışacak diyorlar ve yönetenler arasında fark yok şeklinde konuşuyorlar. Ayarı milli olmayan kendisi yerli olmayan adamın yönettiği memlekette hayır kalmaz. Onun için liderlerimizin almış olduğu karar doğrultusunda omuz omuza vererek, inanılmaz bir kararlılıkla hareket edeceğiz. Sadece bizden olanlara değil diğer tüm vatandaşlarımıza da anlatacağız. Biz bu davada haklıyız, zerre kadar şüpheniz olmasın. Bu bir beka meselesidir tereddüttünüz olmasın.

FİTNEYE FIRSAT VERMEYİN

Aramıza fitne fesat sokmak için çabalıyorlar. Liderlerimizin dediği gibi söz konusu olan vatan, bayrak ve devletse partimizi gözden çıkartıp, bu kutsallarımız için gerekirse şehadeti göze alacağız. Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş’in ittifak yaptığı zamanki ruhu bugün de görüyorum. Çok daha güçlü bir şekilde ileriye doğru yol alacağız. Kapı kapı dolaşıp bu milletin tüm evlatlarına gidin bu beka davasını anlatın. Konu belediyeciliğe gelince de bu kardeşlerinizden zerre şüpheniz olmasın” dedi. Toplantı çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhur, İttifakı’ndan, gövde, gösterisi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı