Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 17:35
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Maaş Açıklaması
 
 
 
Ekonomi Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de kaymakamlar ile bir araya geldi. Erdoğan, ücret dengesinin kabul edilebilir olmadığını belirterek 2019 yılında gerekli düzenlemeleri yapacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de kaymakamlara seslendi.

Konuşmasında bir özeleştiride bulunan cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bizim hükümetlerimiz döneminde de maalesef kulisi, lobisi güçlü olan. Sesi çok çıkan kesimlerin ilave bir takım haklar aldığı, diğerlerinin bundan mahrum kaldığı olmuştur. Kaymakamlarımızın da bu bakımdan bir mahzunlukları olduğunu biliyorum. Hiçbir kaymakamımızın emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda bir çalışma yapılarak tüm meslek grupları açısından hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en geç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan daha sonda sözlerine şöyle devam etti:

"Eğer Türkiye 3 bin 500 dolar kişi başına killi gelirden 11 bin dolar kişi başına milli gelire ulaşmışsa, eğitim düzeyi bu kadar yükselmişse artık burada devletle vatandaşın ilişkisinin eski düzende yürümesi mümkün değildir. Böyle bir yanlış yapan olursa karşısında önce bizi bulur."

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, Maaş, Açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı