Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 08:01
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan rest! 'İstediğiniz adımı atın...'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'de TURKEN Vakfı'nın düzenlediği etkinlikte konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Kudüs İsrail'in başkenti olacakmış. Başta Amerika Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacakmış. Ne olarak tanıyorsanız tanıyın... Birleşmiş Milletler'de 128 ülke tavrını çok açık net ortaya koydu. Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir." ifadelerine yer verdi.
 
 
 
Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Elçiliği’nin bugün Kudüs’e taşınarak Kudüs’ün ABD tarafından başkent olarak tanınma adımına ilişkin, “Başta ABD olmak üzere Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarmış, ne olarak tanırsanız tanıyın. Kudüs hele hele, Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir. İslam dünyası olarak bunu böyle biliyoruz” dedi. 24 Haziran seçiminin önemine de dikkat çeken Erdoğan, “Ülkemiz ya 16 yıldır sürdürdüğü demokrasi ve kalkınma hamlesini sürdürecek ya da çetin mücadele ile elde ettiği pek çok kazanımı heba olup gidecektir” diye konuştu.


Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile TURKEN Vakfı’nın yemeğine katıldı. Yurtdışı seyahatlerinde Türk vatandaşlarının etkinliklerine katılmaya özen göstermeye çalıştığını söyleyen Erdoğan, yemekte şu mesajları verdi:

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, rest!, 'İstediğiniz, adımı, atın...',
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı