Haber Detayı
30 Ocak 2017 - Pazartesi 09:34
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’ye geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nisan ayında yapılacak referandum öncesinde Kocaeli’de de miting yapacak. Mitingden önce ya da sonra, toplu açılış yapması da bekleniyor
Kocaeli Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli’ye geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TBMM’den geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni içeren yeni anayasa paketini bugün ya da yarın onaylaması, hemen ardından da referandum tarihinin netleşmesi bekleniyor. Referandumla ilgili AK Parti şimdiden çalışmalara başlarken, Erdoğan’ın miting programı ile ilgili de çalışma yapılıyor.
 
KOCAELİ DE VAR

Erdoğan’ın şubat ayının ortalarında yurtiçi ziyaretlerine başlaması ve başta büyükşehirler olmak üzere 40 ilde mitin ve toplu açılış gibi programlara imza atması bekleniyor. AK Parti’den elde edilen bilgilere göre, Erdoğan’ın miting yapacağı iller arasında Kocaeli de var. Fakat mitingin ne zaman yapılacağı henüz netleşmemiş durumda.
 
TOPLU AÇILIŞ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingin öncesinde ya da sonrasında Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin projelerinin toplu açılışını da yapması bekleniyor. Erdoğan, halkla buluşmalarında yeni sistemin avantajlarını, 2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle başlayan fiili durumu, çift başlılığın yarattığı sorunları anlatacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, Kocaeli’ye, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı