DARICA ADSM’de EĞİTİM VERİLDİ
Haber
05 Nisan 2017 - Çarşamba 16:12
 
DARICA ADSM’de EĞİTİM VERİLDİ
Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp doktorları Uz. Dr Onur KARAKAYA, Uz. Dr. Asım Enes ÖZBEK ve Uz. Dr. Hüseyin Cahit HALHALLI tarafından diş hekimlerine yönelik olarak "Diş Hekimliğinde Acil Uygulamalar ve Pratik Eğitimleri" konulu eğitim verildi.
Darıca Haberi
DARICA ADSM’de EĞİTİM VERİLDİ

 

Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi konferans salonunda düzenlenen eğitimde diş hekimlerinin acil bir durumla karşılaştıklarında, hastalarına ve vatandaşlara yapılacak ilk müdahaleler ve ambulans gelinceye kadar hastalarının hayatta kalmalarının sağlanması konusunda yapılması gerekenler ve muayenehanelerinde bulundurulması gereken zorunlu tıbbi malzeme ve aletlerin kullanılması konuları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Verilen teorik eğitim sonrası maketler üzerinde pratik uygulamalar gerçekleştirildi. Pratik uygulamalarda tarafından katılımcılara bilgiler verildi.

Yaklaşık 1,5 saat süren ve oldukça verimli geçen temel yaşam desteği amaçlı eğitim sonunda Diş Hekimlerine katılım belgesi verildi.​

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, ADSM’de, EĞİTİM, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı