Haber Detayı
22 Mayıs 2017 - Pazartesi 14:54
 
DARICA BİLGİ EVLERİ HEM YARIŞIYOR HEM EĞLENİYOR
Darıca Haberi
DARICA BİLGİ EVLERİ HEM YARIŞIYOR HEM EĞLENİYOR

İlçede dokuz ayrı mahallede faaliyetlerini sürdüren Darıca Belediyesi Bilgi Evleri arasında düzenlenen Bilgi Yarışmasının galibi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Sırasöğütler Bilgi Evi oldu.

İlçe genelinde eğitim Nakliyat gören ilk ve ortaokul öğrencilerinin yanı sıra üniversite hazırlık öğrencilerine  ücretsiz eğitimin verildiği Darıca Belediyesi Bilgi Evlerinde yapılan seçmelerde en başarılı seçilen öğrencilerin  yarıştığı Bilgi Yarışması’na öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterirken, Bilgi Evleri öğrencilerinin sunduğu folklör gösterileri beğeniyle takip edildi.

Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen yarışmaya katılan öğrenciler dereceye girebilmek için ter dökerken, Türkçe, matematik, İngilizce,genel kültür gibi evden eve nakliyat firmaları konulardan oluşan yarışmaya araç kiralama fiyatları dokuz bilgi evinden 3 er kişilik Kentsel dönüşüm projeleri öğrenciler katıldı. Yarışmanın hemen ardından yapılan ödül töreninde protokol üyeleri başarı olan bilgi evlerine ödüllerini verirken, dereceye girenlere bisiklet, tablet, fotoğraf makinası ve değişik hediyeler takdim edildi. Yarışmalarda Sırasöğütler Bilgi Evi birinciliği elde ederken, Nenehatun Bilgi Evi ikinci, M.Akif Ersoy Bilgi evi ise üçüncülüğü elde etti.

BİLGİ EVLERİMİZ ÖRNEK OLDU

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “ Bu güzel ortamda sizlerin arasında olmaktan büyük keyif aldım. Bugün burada yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızı bu güzel günde yalnız bırakmayan siz değerli velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Dokuz ayrı noktada binlerce öğrencimize hizmet verdiğimiz bilgi evlerimiz adeta bir eğitim ordusu yetiştiriyor. Eğitimlerin yanı sıra bugünkü gibi sosyal ve kültürel etkinlikler sayesinde hem öğrencilerin boş vakitlerini iyi bir şekilde geçirmelerini sağlıyor, hem de bilgi ve becerilerini artırmayı hedefliyoruz. İlçemizde açtığımız Bilgi Evlerimiz bir çok yerde örnek gösteriliyor. Binlerce öğrenciye birebir eğitim veren bilgi evleri öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum,.” diyerek düşüncelerini açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, BİLGİ, EVLERİ, HEM, YARIŞIYOR, HEM, EĞLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı