Haber Detayı
25 Aralık 2015 - Cuma 15:08
 
DARICA'DA NİHAT HATİPOĞLU COŞKUSU
Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde konferans veren ünlü ilahiyatçı Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu hayranlarının akınına uğradı.
Darıca Haberi
DARICA'DA NİHAT HATİPOĞLU COŞKUSU

Darıca Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda Darıcalılarla buluşan Hatipoğlu, ”Peygamberimizin Hayatından Birlik ve Kardeşlik” konulu söyleşisi ile gönüllere hitap etti. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (SAV)'in hayatından kesitler anlatan Hatipoğlu," güzel dinimizi öğrenerek yaşamak, ve dinimizi çevremize anlatmak hepimizin asli görevidir.Evlatlarınıza Hz. Muhammed (sav)'i anlatın. Çünkü O’nu tanıttığınızda çocuklarınız dinini daha çok sevecek ve topluma faydalı bireyler olarak yetişecekler. Böylece çocuklarımız kıran döken çocuklar değil. Hz. Muhammed(sav) in peşinde koşan çocuklar olacaklardır." diyerek Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (SAV)'in hayatından örneklerle programına devam etti.

Prof. Dr Nihat Hatipoğlu programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlara da teşekkür ederek “Burada gördüğümüz coşku yüreklerimizdeki Peygamber sevgisinin coşkusudur.Ne mutlu bizlere ki insanımız O’nun hayatının anlatıldığı böyle programlara büyük ilgi gösteriyor ve O’na olan sevgisini gösteriyor.” derken konferansın sonunda bütün salondakilerle birlikte  topluca dua ettiler.Hatipoğlu “programı düzenleyerek bizi sizlerle buluşturan kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Karabacak’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” diyerek programını sonlandırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA'DA, NİHAT, HATİPOĞLU, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı