Haber Detayı
25 Nisan 2016 - Pazartesi 08:53
 
DARICA’DAN ŞENKAYA’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
Darıca Haberi
DARICA’DAN ŞENKAYA’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Darıca Belediyesi,  kardeş şehri Erzurum’un Şenkaya ilçesinden 126 öğrenciyi Çanakkale’ye göndererek, Çanakkale şehitleriyle buluşturdu.

Proje kapsamında bütün masrafları Darıca Belediyesi tarafından karşılanan Şenkayalı öğrenciler ve rehber öğretmenler iki gün boyunca Darıca’da konaklayarak, Darıca ve İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. Devamında Çanakkale’ye hareket eden grup, rehber eşliğinde Çanakkale’yi ve Çanakkale Şehitlikleri’ni gezerek kurtuluş mücadelesinin yaşandığı yerler hakkında bilgiler edindiler.

GENÇ NESİLLERE ÇANAKKALE RUHUNU AŞILIYORUZ

Konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “önceki yıllarda imzaladığımız protokolle kardeş şehir olduğumuz Şenkaya ilçemiz ile ikili ilişkilerimiz güçlenerek devam ediyor. Daha önce gerçekleştirdiğimiz ortak projelere bir yenisini ekleyerek, Şenkaya’nın değişik okullarında eğitim gören öğrencilerimizi iki gün boyunca ilçemizde ağırladık. İki gün boyunca bölgemizin tarihi ve turistik yerlerini gezme imkanı bulan öğrencilerimizi son olarak Çanakkale’ye göndererek, orada yatan şehitlerimizle buluşturduk. Geçmişini bilen, bu vatanın hangi şartlar altında müdafaa edildiğini yerinde gören ve Çanakkale ruhuyla büyüyen bir nesil yetiştirme adına düzenlediğimiz bu etkinliğin çocuklarımızın hayatında önemli bir iz bırakacağını düşünüyorum. Önümüzdeki dönemlerde de değişik alanlarda yapacağımız çalışmalarla kardeş şehrimiz Şenkaya ilçesiyle ikili ilişkilerimizi sürdüreceğiz.” diyerek kardeş şehir Şenkaya ile bundan sonra da ikili ilişkilerin süreceğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA’DAN, ŞENKAYA’YA, GÖNÜL, KÖPRÜSÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı