Haber Detayı
24 Nisan 2017 - Pazartesi 12:25
 
DARICA FİNAL OKULLARINDAN MUHTEŞEM TÜRKÜ ZİYAFETİ
Darıca Haberi
DARICA FİNAL OKULLARINDAN MUHTEŞEM TÜRKÜ ZİYAFETİ

Darıca Final Okulları THM korosu türkü severlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Darıca Final Okulları Türk Halk Müziği Korosu, Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezini hınca hınç dolduran türkü severlere unutulmaz bir gece yaşattı. Programa katılan Darıca halkı türkülere eşlik ederek harika bir gece atmosferi oluşturdular. Yaklaşık 500 davetliye 50 kişilik öğretmen ve öğrenci korosu türküleri seslendirdi. Koro şefliğini okulun müzik öğretmeni Çiğdem Yılmaz yaparken, program sunuculuğunu ise Aydan Akçay yaptı.

 

 

TÜRKÜ GECESİNE PROTOKOL YOĞUN İLGİ GÒSTERDİ

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri, Daire amirleri, BİLKAR Başkanı Serdar Dikatli ve üyeleri, Eğitim-Sen Yönetim Kurulundan Remzi Kaya, Eylem Bahadır, Gebze CHP İlçe Başkanı Recep Dursun ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Koro’nun birbirinden güzel türkülerinin Orkestra şefliğini Rasim Ababay yaparken, saz heyeti ile tüm katılımcılarla seslendirdiler. Gece de Berfin Zengin, Ebrar Okçu, Canan Abdullatif, Çiğdem Yılmaz, İbrahim Akçay'ın solo türkü seslendirişleri geceye ayrı bir renk katarken, ortaokul öğrencilerinden; Sude Ramazanoğlu, Zeynep Keleş, Defne Dülgerin birlikte "Hey Onbeşli"adlı türküyü hazin öyküsünün anlatımı sonrası seslendirmeleri ayrı bir coşku ve anlam kattı geceye.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, FİNAL, OKULLARINDAN, MUHTEŞEM, TÜRKÜ, ZİYAFETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı