Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 12:26
 
DARICA KUTLU DOĞUM İÇİN YÜRÜDÜ
Darıca'da Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen Kutlu Doğum Yürüyüşüne binlerce insan katıldı. Sabah saatlerinde Darıca Kent Meydanı’ndan başlayan yürüyüş Darıca sahilde son buldu.
Darıca Haberi
DARICA KUTLU DOĞUM İÇİN YÜRÜDÜ

 

Darıca Belediyesi ile Darıca Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlik çerçevesinde sabahın erken saatlerinde Kent Meydanında toplanan vatandaşlar Mehteran Takımı’nın eşliğinde sahile kadar yürürken, yürüyüşe katılan genç, yaşlı, kadın erkek binlerce peygambere olan sevgilerini yürüyerek gösterdiler.

SAHİLDE HEP BİRLİKTE KAHVALTI YAPTILAR               

Yürüyüşün ardından Darıca Belediyesinin organize ettiği programda hep birlikte sabah kahvaltısını yapan vatandaşlar daha sonra düzenlenen etkinliklerle Darıca'da Kutlu Doğum Haftası’nı kutladılar. Ramazan aylarında her akşam farklı bir camide Osmanlı Şerbeti dağıtan İkram Çeşmesi’nden bu kez de vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.

Darıca İlçe Vaizi Şükrü Ekiz kahvaltının ardından yaptığı selamla konuşmasında Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) in hayatından kesitler sunarken bu yıl ki Kutlu Doğum Etkinliklerinin ana teması olan , “Hz.Peygamber, Güven Toplumu” konularında bilgilendirmelerde bulundu.

HALKIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA PEYGAMBERİMİZİ ANIYOR

İlçe Vaizi Ekiz’in ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)  in dünyaya teşrif etmesi hasebiyle düzenlenen Kutlu Doğum Yürüyüşü’ne katılan herkese teşekkür etti. Başkan Karabacak , “Bu kutlu haftada Darıca Belediyesi olarak siz değerli halkımız için değişik programlar hazırladık. Bir hafta boyunca Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) in örnek hayatının anlatılacağı bu etkinliklerimizde hep birlikte olmayı temenni ediyorum. Ne mutlu bizlere ki güzel ülkemizde gönül rahatlığıyla Peygamber Efendimiz’i anıyor ve O’nun örnek yaşantısın  gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Bu vesileyle Kutlu Doğum Haftasının, ülkemize, İslâm Alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

BİLGİ EVİ ÖĞRENCİ KOROSU GÖNÜLLEREİ FETHETTİ

Programda sahne alan Darıca Belediyesi öğrenci korosu verdiği müzik ziyafetiyle gönülleri fethederken, farklı noktalardan dağıtılan hayır lokmaları ve Mehteran ekibinin konseriyle program sonra erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, KUTLU, DOĞUM, İÇİN, YÜRÜDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı