Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 10:39
 
DARICA MEHMET AKİF'İ UNUTMADI
‪Darıca Neşet Yalçın Anadolu Lisesi tarafından İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü nedeniyle bir program düzenlendi.
Darıca Haberi
DARICA MEHMET AKİF'İ UNUTMADI

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda bir selamlama konuşması yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, bu vatanın çok büyük zorluklarla kazanıldığını ifade ederek İstiklal Marşı’nın bir milletin yeniden doğuşunun, emperyalizme başkaldırılışının, bir mücadelenin ifadesi olduğunu vurguladı.

ALLAH MİLLETİMİZE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise “12 Mart 1921'de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen  ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklâl Marşı milletimizin vatan aşkını, vatana olan bağlılığını ve manevi değerlerimizi en güzel şekilde anlatmıştır.

O zor dönemlerde milletimizin çektiği ıstırapları yüreğinde hisseden Mehmet Akif Ersoy, şiirleri ve yazılarıyla , milletimize moral vermiş, cesaret ve ümit aşılamış, adeta milli mücadelenin sembol ismi olmuştur. "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"  diyerek o dönemin ne kadar zor şartlar altında yaşandığını dile getiren Milli Şairimiz, fikirleri, idealleri, mütevazı hayatıyla kendinden sonraki nesiller için örnek alınacak bir şahsiyet olarak gönüllerde yer edinmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından okul öğrencilerinin hazırladığı sunumlar izlendi. M.Akif Ersoy’un şiirleri müzik eşliğinde seslendirildi. Mehmet Akif belgeselinin gösteriminin ardından ilçede şiir kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, MEHMET, AKİF'İ, UNUTMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı