Haber Detayı
08 Mart 2016 - Salı 10:56
 
DARICA TBMM GÜNDEMİNDE
TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Darıca’nın kamu binalarını gündeme taşıdı.
Darıca Haberi
DARICA TBMM GÜNDEMİNDE

Darıca’da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün prefabrik bir binada hizmet verdiğini, Darıca Kaymakamlık binasının ise son derece eski bir bina olduğunu hatırlatan Tahsin Tarhan, Darıca’ya bir haksızlık yapıldığını belirtti.

TAHSİN TARHAN; “ADI İLÇE AMA ALDIĞI HİZMETLER AÇISINDAN İLÇE GİBİ DEĞİL”

Darıca Kaymakamlığı’nın hizmet verdiği binanın 35-40 yıllık bir bina olduğunu ve ciddi olarak risk altında bulunduğunu belirten Tarhan, emniyet müdürlüğünün, vergi dairesi ile tapu müdürlüğünün de binalarının olmadığını belirtti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal’a Darıca ile ilgili sorunları TBMM Genel Kurulu görüşmelerinde ileten Tarhan; “Darıca 182 bin nüfusa sahip, adı ilçe ama aldığı hizmetler açısından ilçe gibi değil” dedi.

Ortada haksız bir durum olduğunu ve bu haksızlığın bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade eden Tarhan, riskli binalara ilişkin tedbirlerin alınması için neden beklendiğinin Bakan tarafından yanıtlanmasını istedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, kamu hizmet binalarındaki sorunun çözülmesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini ve konunun takipçisi olacağını belirterek “Ortada bir haksızlığın olduğu açık, bu haksızlığın giderilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, TBMM, GÜNDEMİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı