Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 18:59
 
DAREN EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI
Kısa adı (DAREN) olan Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi tarafından Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde açılan El Sanatları Sergisi’nde engelli vatandaşlarımızın birbirinden güzel eserleri sergileniyor.
Darıca Haberi
DAREN EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın da katılımıyla açılan ve bakır tel örme sanatı olarak ta bilinen filografi sanatının yanı sıra ahşap boyama, keçe, yağlı boya, boncuk tasarım, hama ve el sanatları eserlerinin bulunduğu sergi, 01 Mayıs Pazartesi akşamına kadar vatandaşın beğenisine sunulacak.

ENGELLER SEVGİYLE AŞILIYOR

El Sanatları Sergisinin açılışından önce Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi tarafından oluşturulan “Engelliler Folklör Ekibi” bir gösteri sundu. Büyük beğeniyle izlenen folklör gösterisinin ardından engelli öğrenciler tarafından şiir ve müzik dinletileri programa renk kattı. Yıl boyunca devam eden okuma yazma kurslarının sertifika töreninde protokol üyeleri tarafından öğrencilere belgeleri takdim edildi.

HALKIMIZI BU GÜZEL ESERLERİ GÖRMEYE DAVET EDİYORUM

Programda bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, bu güzel etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “yıl boyunca düzenlediğimiz kursları başarıyla tamamlayan engelli kardeşlerimizin emeklerinin gün yüzüne çıkacağı bu serginin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her alanda olduğu gibi engelli üyelerimize el sanatları hususunda kendilerini geliştirmek, özgüvenlerini pekiştirmek, sosyal yaşamda destek olmak ve aynı zamanda ailelerine yalnız olmadıklarını htirmek için düzenlediğimiz kursların amacına ulaştığını ve engelli kardeşlerimizin çok güzel eserler ortaya çıkardıklarını görüyoruz. Engeller sevgiyle aşılır, engelli kardeşlerimizi topluma kazandırma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün folklör gösterilerinde, şiir ve müzik dinletilerinde gördük ki bu kardeşlerimize imkan verildiğinde aşamayacakları engel yoktur. Bu noktada sadece kurumların değil, her bireyin de bilinçli bir şekilde engelli kardeşlerimize ve ailelerine destek olmaları gerekir. Etkinliklerimizin ve açacağımız sergimizin hayırlı uğurlu olması temennisiyle, bir kez daha emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tüm halkımızı bu güzel eserleri görmeye davet ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı. Kesilen kurdaleyla açılan sergi 01 Mayıs Pazartesi akşamına kadar Adnan Menderes Sergi ve Fuaye Salonu’nda vatandaşların beğenisine sunulacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DAREN, EL, SANATLARI, SERGİSİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı