Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 11:08
 
Darıca Bir Umut'tan Karaosmanoğlu'na ziyaret!
Darıca Haberi
Darıca Bir Umut'tan Karaosmanoğlu'na ziyaret!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Bir Umut Engelliler Derneği’ni Gebze’de bulunan makamında kabul etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Bir Umut Engelliler Derneği Başkanı Melek Arıkan ve yönetimini makamında kabul etti. Görüşme de engellilere verilen destekler için teşekkür eden Arıkan, aynı zamanda önerilerini ve isteklerini de ifade etti. Her gün engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Bizler bir sevgi medeniyetinin mensuplarıyız. İnsan ve toplum bizim hayat anlayışımızın merkezindedir. Hepimiz her an fiziksel, ruhsal, bedensel, toplumsal engellerle karşılaşabiliriz. Hepimiz birer engelli adayıyız” dedi.

“HEPİMİZE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

“Doğuştan veya sonradan meydana gelen çeşitli sebeplerle ortaya çıkan engellilik bir insanlık gerçeğidir” diyen Karaosmanoğlu, “Bu gerçeğe kayıtsız kalmak, sırt dönmek, gözlerimizi yummak ise bir ahlâk ve insanlık eksikliğidir. Çünkü engellilik çözümler üretilmesi gereken bir durumdur. Devlet, toplum ve bireyler bundan birinci derecede sorumludurlar. Türkiye’de bedensel ve zihinsel sıkıntılar yaşayan milyonlarca vatandaşımız var. Bu insanlar akrabamız, komşumuz, okul arkadaşlarımız. Devlete ve topluma emanet olan engellilerin hayata engelsiz katılmaları için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Sizler için hayatın kolaylaştırılması ve emniyeti için bütün önlemleri almaya çalışıyoruz. Toplumun bilinçlenmesi ve bakış açılarının iyileştirilmesi de bu önlemlerin içinde yer alıyor” açıklamasını yaptı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZLE VE AİLELERİYLE BİR VE BERABERİZ”

“Şehrimizde ve ülkemizde engellilerin, huzurlu bir yaşam sürmesine engel olunmaması için çok çalışacağımızı bir kez daha beyan ediyoruz” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Engelli ve Çocuklara Diş Bakımı ve Florlama Projesi kapsamında beş bin çocuğumuza gerekli desteğimizi veriyoruz. Bizler engelli kardeşlerimizle ve aileleriyle bir ve beraberiz. Gördüğümüz eksiklikleri gidermek için tüm ekibimizle birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Bir, Umut'tan, Karaosmanoğlu'na, ziyaret!,
Yorumlar
Haber Yazılımı