İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Özgüneş Yine Birinci
Özgüneş Yine Birinci
Herkese Zam
Herkese Zam
Haber Detayı
29 Kasım 2015 - Pazar 15:28
 
Darıca CHP'de Törk ve Soyak yarıştı
CHP Darıca İlçe Örgütünün 3. olağan kongresi Özdemir Düğün Sarayı'nda gerçekleşti. Erhan Soyak ve Yakup Törk’ün başkanlık için yarıştığı kongrede 221 delege oy kullandı.
- Haberi
Darıca CHP'de Törk ve Soyak yarıştı

CHP Darıca İlçe Örgütünün 3. olağan kongresi dün gerçekleşti. Özdemir Düğün Salonu’nda bugün yapılan kongreye CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl yöneticileri Şahin Yılmazel, CHP Kocaeli Eski İl Başkanı Ferhan Şensoy, CHP Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Cuma Karavar ve Rasim Meriç, CHP Gebze İlçe Başkan Aday Adayı Musa Yılmaz, MHP Darıca İlçe Başkanı Kürşat Demir, CHP Darıca Belediyesi Başkan adayı Cengiz Hamşioğlu, CHP Darıca Eski İlçe Başkanları Selman Kösali, Hüseyin Özdinçer ve Baykal Kaya, CHP Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Oğuz İpek ve ilçe kadın kolları başkanı Serap Aydın, başkanı adayları Erhan Soyak ve Yakup Törk, il ve ilçe yöneticileri ve delegeler katıldı.

PARTİNİN GENÇLEŞMESİ LAZIM

Divanın seçilmesinden sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam edildi. Divan başkanı olarak Necati Altunkaynak, divan üyeleri Ahmet Özmet ve Musa Kovalık seçildi. Divan seçiminden sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra ilk olarak CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay bir konuşma yaptı. Partinin gençleşmesi gerektiğini ifade eden Cengiz Sarıbay, “Ben dâhil il başkanları ve ilçe başkanlarını gençleşmesi gerekiyor. Bu partinin gençleşmesi için hepimizin üzerimize düşeni yapması gerekiyor. Artık partililerin bizim gibi eski isimlerden medet ummaması gerekiyor. Bu kongrenin kazananının CHP olması gerekiyor. Bütün partililerin bu anlayış içinde hareket etmesi lazım.” dedi.

İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNDÜM

Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar da kongrede bir konuşma yaptı. Kendisine görev verilince 16 kişilik yönetim kurulu kurarak çalışmalara başladığını ifade eden Şinasi Serdar, “İlçe yönetimle güzel işler yürüttüm. 2 seçimden sonra çok yoruldum. Seçimim kucağımızda bulduk. Yönetimi tanıttıktan sonra yüzde 30 barajı aşacağız demiştim. Bu sözü yerine getiremediğim için istifa etmem gerekiyordu. Ancak tekrar bir seçim sürecine girdik.

BU BİR VEDA DEĞİL

1 Kasım seçiminde heyecanlandık. Ancak oylarımız azaldı. Darıca’da bin kadar bir oyumuz arttı. Seçimler bitti kongre sürecine girdik. Partimizin fiziki durumu çok iyi bir durumdadır. Kimseye bir borcumuz yoktur. Bu bir veda konuşması değil. İyi bir CHP’liyim. Yeni başkan ve yönetiminin yanında olacağım. Bu kongrenin kazananı veya kaybedeni olmamalı. Kimsenin partiden küsme gibi bir durumu olmayacağına inanıyorum. Partiyi bizim getirdiğimiz seviyeden çok daha iyi bir yere getirilmelidir. Parti olarak birkaç mahallede mahalle örgütü kurmamız gerekiyor. Bu görevi yürütürken bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Her iki adaya başarılar diliyorum. Kongrenin hepimiz için başarılılara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

FAALİYET VE MALİ RAPORLAR OKUNDU

Şinasi Serdar’ın Hakan Altıparmak faaliyet raporunu okudu. Partinin faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Hakan Altıparmak, “Seçimlerde aktif olarak çalışmalar yaptık. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine yönelik gerekli tüm çalışmaları yaptık. Milletvekili adayları ile partimizin çalışma programı kapsamında seçim çalışmalarını gerçekleştirdik. Delege seçimlerini yaptık. Önemli gün ve etkinliklere katılım gösterdik.” diye konuştu. Hakan Altıparmak’ın konuşmasından sonra Mali raporu Gökhan Aktaş okudu.

SELMAN KÖSALI SERT KNUŞTU

İlçe kongresinde söz alan CHP Darıca Eski İlçe Başkanı Selman Kösali bir konuşma yaparak, önemli mesajlar verdi. Kösalı, “Ben geçen kongrede sizden görev aldım. Görevimi bugün devretmem gerekiyordu. Yarıda bıraktım. 2 seçimi yenilgiden dolayı o koltuğu daha fazla işgal etmeyi kendime yakıştırmadığım için koltuğu arkadaşlarıma devrettim. Parti kimsenin özel işyeri değildir. Ancak bizim kültürümüzde bu yok. İsmet İnönü ihtiyar olduktan sonra, Ecevit de yaşlandıktan sonra Deniz Baykal ise kasetle gitti. Bu genel başkanının ne zaman bırakacağını merak ediyorum. Birileri bizi genel başkanı karşıtı ve muhalif olarak gösteriyor. Oturulan koltuklara layık olmak zorundayız. Bugün vekillerin ve milletvekillerinin burada olması gerekiyordu. Bu kongrede eksiklilerimizi tartışmamız gerekiyordu. Seçimlerde İstanbul, İzmir ve Ankara delegesi karar verir burada ise genel başkan seçti. Sonuç ortada.” dedi.

TÖRK: "CHP YENİLENMELİDİR"

İlçe başkanı adaylarından ilk olarak CHP Darıca İlçe Başkanı Adayı Yakup Törk bir konuşma yaptı. Yakup Törk, “Sizleri iktidar aşkı ile selamlıyorum. 5 yıldır aktif siyaset yapıyorum. İlçe sekreteri olarak ve daha sonra belediye başkan aday adayı oldum. 7 Haziran seçiminden sonraki 1 Kasım seçiminde de milletvekili adayı oldum. CHP gençleşmeli ve yenilenmelidir.” dedi.  

SİYASETİ İLÇE BİNASINDA YAPMAYACAĞIM

Törk, konuşmasına şöyle devam etti: "CHP, bünyesinde daha çok genç ve kadına yer vermelidir. Ben bunu yapacağıma inanıyorum. Genel başkan değil, ynındaki ekibinni değişmesi gerekiyor. Siyaseti ilçe binasında değil Nenehatun'da, Piri Reis'te yapacağız. Halkla içiçe olarak onlara dokunup güvenlerini kazanarak yapacağız. Partinin yenilenmesini ve üye sayısının artmasını sağlayacağım."

SOYAK: AYRIŞTIRMAYIP BİRLEŞTİRECEĞİM"

CHP Darıca Başkanı adayı Erhan Soyak da yaptığı konuşmada 17 yaşından beri bu partide görev alan biri olduğunu ifade etti. Erhan Soyak, “Yaptıklarımızı anlatmayacağım. Tablo ortada. Öncelikli amacımız gençlerimizi ve kadınlarımızı aktif hale getirmek istiyoruz. Ülkenin durumu ortada. Beyaz toroslarla insanlar tehdit ediliyor. Gazeteciler tutuklanılıyor. Parti içindeki sevgi ve saygıyı sağlamalıyız. CHP'de kavga bitmelidir. Biz kavgayı bitirip birleştirici olmak için çalışacağız. Ayrıştırmaya değil birleştirmeye geliyoruz. Yönetim kurulu toplantılarını mahallelerde evlerde yağacağız.

CHP DEV BİR ÇINARDIR

Gençlerimiz partiye dahi gelmiyor. Bunun sıkıntısını yaşıyoruz. CHP 90 yıllık bir çınardır. CHP kendim evlatlarıyla büyüyecektir. Kendi içimizdeki kinlikleri ve kavgaları bitirmeliyiz. Birlikte çalışmak istiyorum. Yönetim kurulu toplantılarını mahallelerde partililerimizin evlerinde yapacağız.” diye konuştu. Yapılan konuşmalardan sonra faaliyet ve mali raporlar oylandı. Oylamanın bitiminden sonra da oylama işlemine geçildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, CHP'de, Törk, ve, Soyak, yarıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı