Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 14:47
 
Darıca’da Akbulak Köyü Derneği açıldı
Kars Akyaka Akbulak Köyü Derneği, hafta sonu düzenlenen törenle açıldı. Darıca Osmangazi Mahallesi’nde bulunan dernek merkezinin açılışı Darıca protokolünü bir araya getirdi.
 
 
 
Darıca Haberi


Darıca’da Kars Akyaka Akbulak Köyü Derneği, hizmete girdi. Eşref Akbaba’nın kurucu başkan olduğu Akbulak Köyü Derneği Osmangazi Mahallesi İstiklal Caddesi üzerindeki dernek merkezinde faaliyete başladı. Derneğin açılışına Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Osmangazi mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Derneğin açılış konuşmasını yapan Eşref Akbaba, misafirlere teşekkür ederken amaçlarının dayanışmayı arttırmak olduğunu ifade etti ve “Hepimiz zor şartlar altında köyümüzden buraya gelip yerleştik. Köylülerimiz arasında birlik beraberliği ve dayanışmayı arttırmak için dernek kurduk. Amacımız hep birlikte güzel işlere imza atmak” dedi.

Daha sonra Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, selamlama konuşması yaptı. Başkan Karabacak, Akbulak Köyü Derneği’nin hayırlı olmasını dilerken doğduğumuz yerleri unutmamamız ve sürekli giderek ata topraklarına sahip çımamız gerektiğini söyledi. Özellikle gençlere ata topraklarının tanıtılması gerektiğini ifade eden Karabacak, Akbulak Köyü derneğinin güzel çalışmalara imza atacağına inandığını söyledi. Konuşmaların ardından derneğin açılış kurdelesi katılımcılarla birlikte kesildi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıca’da, Akbulak, Köyü, Derneği, açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı