Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 14:12
 
Darıca’da Balyanoz Heyecanı
Bayramoğlu Balyanoz Koyu’nda sahil düzenleme çalışmaları büyük bir hızlılıkla sürerken ortaya çıkan son görünümü dahi bölge halkını heyecanlandırmaya yetti.
- Haberi
Darıca’da Balyanoz Heyecanı

YÜRÜYÜŞ YOLLARI HEMEN KULLANILABİLİR

Balyanoz Koyu Sahil Çalışmalarında bilindiği üzere daha önce kıyı şeridinin taş dolgusu tamamlanmış çevre düzenlemesi ile ilgili faaliyetler start almıştı. Bundan birkaç önce adeta çöplük görüntüsünde olan koy adeta “Bal dök yala” deyimine yakışan bir temizliğine büründü. Kıyı noktasında ki taş dolgunun hemen bitişiğinde insanların spor yapacağı, akşamları ailesi ile vakit geçirebileceği yürüyüş alanı da kırmızı renkli beton bir zemin olarak tamamlandı. Hatta bu alanda yürüyüş yapmak isteyenler bugün dahi kullanabilir bir durumda.

 

OYUN GRUPLARI ALANLARI HAZIR

Vatandaşların spor yapması için kurulacak spor grubu ve çocukların eğlenebileceği oyun grubu alanlarının da zemin betonları tamamlandı. 3 adet yuvarlak zemin üzerine oluşturulacak olan oyun ve spor grupları peyzajı tamamlanmasının ardından yeşillikler ve çiçekler arasında deniz manzaralı eşsiz bir güzelliğe sahip olacak. Yürüyüş yolunun hemen gerisinde başlayacak olan peyzaj alanları için zemin olduğu gibi topraklandırıldı. Daha önce sandalların yığıldığı, alkollü içecek poşetlerinin biriktiği, klozetten, eski koltuklara, halatlardan otomobil lastiklerine kadar adeta bir çöp yumağına dönüşen alan tamamen topraklandırılmış durumda ve çiçek ekilmeyi bekliyor.

 

 

 

RESTORAN VE KAFELER ALANIDA DÜZENLENDİ

Peyzaj düzenlemesi yapılacak olan toprak alanın bir sonraki arka alanı ise bu bölgeye gelecek olan vatandaşların hoş vakit geçireceği, yemek yiyebileceği soğuk ve sıcak içeceklerle buluşacağı restoran ve kafeler içinde zemin ve alan tespitleri tamamlanmış durumda. Bu tesisler bu noktada konuşlandırıldığında Balyonoz Koyu insanların vakit geçirmek üzere tercih ettiği çevredeki bir çok yerin önüne geçecek.

 

 

 

ULAŞIM İÇİN YOLLAR ARTIYOR

Balyonoz Koyu’na şimdilik Fatih Sultan Mehmet Caddesi güzergahından Hegsagone Otel önünden geçilerek ulaşım sağlanıyor. Ancak bu noktaya bazı tatil siteleri, villalar ve sosyal tesisler arasından sokak araları oluşturuluyor. Araçlarını bu bölge içine sokmak istemeyen yada bölgeye toplu taşıma araçları ile gelen vatandaşlar sadece Balyonoz Koyu’nun değil Bayramoğlu’nun kendine özgü güzellikleri arasında yaya bir şekilde gezerek de gelebilecekler. Sahil çalışmaları Bayramoğlu Basın İlan Tatil Köyü sınırından Ada plajı arasında devem ederken bu mesafe arasında bir çok ulaşım yolları ve sokak sayısı da artacak gibi görünüyor.

 

 

 

SANDALLAR DA UNUTULMADI

Yıllardır bu bölge balıkçı barınağı şekliyle algılansa da yeni düzenleme ile sadece Darıca’nın değil bölgenin en önemli uğrak yerine dönüşecek. Ancak amatör balıkçılık yapan sandal sahipleri yada tekne sahipleri de unutulmamış. Ada plajına doğu bu şerit üzerinden ilerleyince en uç noktada oluşturulan yine bir mini marina görüntüsünde ki dalgakıran çalışması da yine sandalların yerleşkesi durumunda olacak.

 

 

 

İNSANLAR AKIN EDECEK

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Başkan Karabacak çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada ‘’Bayramoğlu Balyanoz Koyu olarak adlandırılan alan gerçekten çok harika bir yer. Burada başlayan çalışmalarla sahillerimizdeki mevcut çalışmalara benzer projeleri halkımızın hizmetine sunacağız.  Spor alanları, çocuk oyun grupları, cafeteryalar vb. sosyal aktivitelere imkan sağlayacak çalışmalarla Bayramoğlu bölgesini de 12 ay boyunca canlı tutmayı hedefliyoruz. Tamamen Belediyemizin imkanlarıyla gerçekleşecek bu önemli proje bittiğinde ise Darıca halkı buraya akın edecek’’ dedi.

Haber: Adnan Ayvaz

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca’da, Balyanoz, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı