Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 10:58
 
Darıca'da Bayraklar Yarıya İndi
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yıldönümü Darıca’da düzenlenen törenlerle anıldı
Darıca Haberi
Darıca'da Bayraklar Yarıya İndi

Günün ilk programı Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Darıca belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın çelenk sunumlarının yer aldığı törene gaziler, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Darıca Kaymakamlığı ve Darıca Belediyesi’nin Atatürk Anıtı’na çelenk koymalarının ardından sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstikalal Marşı’nın okunması gerçekleşti. İstiklal Marşı’nın okunması esnasında Türk Bayrağı önce göndere çekildi sonra yarıya indirildi.

MUHTEŞEM OROTORYO

İlçe protokolü daha sonra Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu LiseSİ’ne geçerek burada Gökşen Yücel Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programı izlediler. Öğrencilerin Çanakkale Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı mücadelesine, Atatürk’ün Samnsun’a çıkışından cumhuriyetin ilanına kadar olan süreci canlandırdığı orotoryo gösterilerinde duygulu anlar yaşandı. Orotoryo finalinin Atatürk’ün vefatı ile son bulmasının ardından salondaki izleyiciler sunumu beğeni ile alkışladılar. Program şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödül verilmesi ile son buldu. Burada ki programda Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Belediye Başkanı Şükrü karabacak ve Darıca Kaymakamı Ömer Karaman günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma gerçekleştirdiler.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca'da, Bayraklar, Yarıya, İndi,
Yorumlar
Haber Yazılımı