Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 12:13
 
Darıca’da coşkulu ‘19 Mayıs’
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü vesilesiyle Darıca Stadı’nda yapılan etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, “Bugün büyük bir milletin Anadolu’yu yeniden vatan yaptığı gündür” dedi.
 
 
 
Darıca Haberi


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı Darıca’da coşku ile kutlandı. 19 Mayıs kutlamaları Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından kutlama programı için Darıca Stadı’na geçildi.  Gerçekleştirilen törene Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

KURTULUŞ MÜCADELESİ FİİLEN BAŞLATILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından törenin açılış konuşmasını Darıca İlçe Spor ve Gençlik Müdürü Hikmet Tatoğlu yaptı. Tatoğlu, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı,  millet olarak bizleri güçlendiren tarihi bir adımdır. Atatürk’ün istiklal mücadelesini fiilen başlatmış olduğu milli ruh Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır. Yarınlarımız çok daha parlak olacaktır. Bu cennet toprakları bizlere vatan yapan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıca’da, coşkulu, ‘19, Mayıs’,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı