Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 15:52
 
Darıca’da coşkulu mezuniyet!
Kocaeli’ndeki 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yılsonu Karne Dağıtım Töreni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katımıyla Darıca’da gerçekleştirildi.
Darıca Haberi
Darıca’da coşkulu mezuniyet!

Darıca Zeki Gezer Ortaokulu’nda gerçekleştirilecek olan Yılı Yılsonu Karne Dağıtım Töreni Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy ile protokol üyeleri ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ROBOTİK KODLAMA FESTİVALİ
Halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan törende ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra ‘Keşfedilen Yetenekler Projesi Konseri’ kapsamından öğrencilerin müzik dinletisi yapıldı. Vali Aksoy ve protokol üyeleri öğrencilere karnelerimi verdikten sonra program sona erdi. Karne dağıtım töreninin ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve beraberindekiler yine Darıca’da yapılacak olan Robotik Kodlama Festivali Ödül Töreni’ne katıldılar. Darıca Bağlarbaşı Ortaokulu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ödül töreninde ilk olarak Darıca Barış İlkokulu Görme Engelliler Sınıfı öğrencilerinin müzik dinleti ile başlandı. Müzik dinletisinin ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Darıca Barış İlkokulu Görme Engelliler Sınıfı öğrencilerine karnelerini verdi.

GELECEĞİMİZE YAPILAN YATIRIM
Programda il olarak Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Çelik konuşarak, “İçinde bulunduğumuz çağ bilgi kendini yenilemektedir. Bu dönemin gerekli bilgi ve donamını karşılamak zorundayız. Bunu da çağın gereği olan bir eğitimle başarabiliriz. Teknolojik araçları kullanmanın ötesine geçip bu araçları hazırlamamız gerekir. İlimizde de öğrencilerimizi bu anlamda geliştirmek için ciddi çalışmalar yapılıyor. Bugün burada mevcut kodlama atölyelerindeki öğrencilerin yaptıkları birbirinden değerli araçlar var. Eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır” dedi.

ROBOTİK KODLAMA YAYILMALI
Fehmi Çelik’in ardından Darıca Kaymakamı Ömer Karaman konuşarak, “Bu programın ilçemizde gerçekleşmenin gururunu yaşıyoruz. Pilot okul olarak da yine ilçemizdeki bir okul seçilmişti. Kocaeli robotik kodlamada bir örnek olacak. Burada Kocaeli genelinde robotik kodlama ile ilgili bir yarışma da yapılacak. Eğitime yapılan yatırım her şeyden önce hayırlı bir yatırımdır. Robotik kodlamanın tüm okullara yayılması gerekir. Darıca olarak nüfusu en çok artan ilçeyiz” diye konuştu. Kaymakam Karaman’ın ardından Kocaeli Büyükşehir Başkanvekili Yaşar Çakmak konuşarak, “Milli eğitimle çok güzel çalışmalar yapılıyor. Geleceğimiz olan gençlerin eğitimine yapılan her yatırım büyük bir önem teşkil ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

EĞİTİME KATKIYA DEVAM ETMELİYİZ
Programda son olarak ise Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy konuştu. Vali Aksoy, “Eğitim öğretim yılının son günü. Kocaeli’nde 395 bin öğrenci karnelerini aldı. Eğitim öğretim yılı başlamadan bir çalışma başlattık. Bu çalışma her ilçede bir okulu pilot olarak seçtik. Bu okullarda belirli öğrenciler bir müzik aleti çalma, bir sportif faaliyet yapmamaya başladı. Bugün bu çalışmayı yapan Zeki Gezer Ortaokulunda folklor, müzik ve dramayı izledik. Hedefimiz bu okul sayısını artırmak. 33 okulda 22 bin öğrenci bunu gerçekleştirdik. Bir başka konu da bilgi ve teknoloji konusunda belirli yerlerde robotik sınıf açma çalışması başlattık. 53 tane robotik sınıfı açtık. Hedefimiz bu sayıyı artırmaktır. Eğitime katkı veren herkese teşekkür ediyorum”  diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından robotik kodlama sınıflarının açılmasına destek veren işadamlarına belgeleri verildi.

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca’da, coşkulu, mezuniyet!,
Yorumlar
Haber Yazılımı