Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 18:13
 
“Darıca’da iktidar meşalesi yanacak!”
İlçe başkanı adaylığı için uzun zamandır çalışan CHP’li Gökhan Aktaş, “Hepimiz bu anlayışla hareket edersek, birbirimize daha sıkı bağlarla kenetlenip yıllar sonra nasıl İzmit’i geri aldıysak, aynı iradeyle Darıca’da ve Kocaeli’de iktidar meşalesini yakacağız” dedi.
Darıca Haberi
“Darıca’da iktidar meşalesi yanacak!”

CHP’nin 37.Olağan Kurultay süreci kapsamında CHP Darıca İlçe Örgütü’ndeki mahalle delege seçimleri geçtiğimiz hafta sonu tamamlanmıştı. 14 mahallede de aynı saatte yapılan mahalle delege seçimlerinde mavi listenin olduğu delegeler kazandı. Gerçekleşen mahalle delege seçimlerinin ardından ilçe başkanı adaylığı için uzun zamandır çalışan CHP’li Gökhan Aktaş’ın ilçe başkan adaylığını önceki gün gerçekleştirdiği bir toplantıyla kamuoyuna açıkladı.

PROGRAMA İLGİ YOĞUN OLDU

Darıca Özdemir Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcıları Harun Özgür Yıldızlı, Ali Yapa ve Selim Yıldız, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım, ilçe kadın kolları başkanı Oya Akdeniz, ilçe gençlik kolları başkanı Ümit Kızılbuğa, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve ilçe yöneticileri, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan, CHP Gebze Belediye Başkanı Mehmet Emin Akın, ADD Gebze Şube Başkanı Nilgün Aydın, ÇYDD Gebze Şube Başkanı Nurcan Çınar, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Çayırova Şube Başkanı Emine Özcan ve çok sayıda partili katıldı.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM

CHP Darıca İlçe Başkan Adayı olan Gökhan Aktaş kürsüye çıkarak yaptığı konuşmada, “Her zaman ben değil biz bilinciyle hareket edeceğiz. Örgütümüzün tüm katmanlarını kucaklayacak bir şekilde davranacağımızın bilinmesini isterim. Sizlere birlikte yürüteceğimiz programımızı başlıklar halinde sırlamak gerekirse; Adaylık sürecimin ilk gününden bu yana kapsayıcı bir dil kullandım ve bundan sonraki süreçte de böyle olmaya devam edeceğim. Kutuplaşma ve gruplaşmaları yaratmayan, ötekileştirmeyen, örgütün tamamını kucaklayan katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğim. Bunun için gereken her türlü adımı atmaya hazırım. Geçmişin deneyimlerden, faydalanarak günümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak çözüm yolları üreten bir anlayış ile hareket edeceğim.

DİNAMİK BİR YAPIYA KAVUŞTURACAĞIZ

Parti hafızasına saygılı, her zaman herkesi dinleyen ve birlikte çözüm yolları üreten kurumsal bir yapı oluşturacağız. Planlı ve bilinçli bir şekilde üye yapılanması yaparak oydaşlarımızı aktif üye olmak konusunda ikna edeceğiz.  Üye sayımızı artırmakla birlikte üyelerimizin, aktif, üretken birer üye olmaları için gerekli eğitim faaliyetleri düzenleyeceğiz. Belediye meclis üyelerimizle birlikte daha güzel bir Darıca için omuz omuza aktif çalışmalar gerçekleştireceğiz. Aylık toplantılar düzenleyerek tüm örgütümüzü bilgilendireceğiz. Toplumun ihtiyaçlarına anında refleks göstererek çözüm üreten olacağız. Mahalle birimlerimizle yeniden yapılanmaya gideceğiz başarıya inanmış enerjik, dinamik bir yapıya kavuşturacağız.

ORTAK OLMAYA ÇAĞIRIYORUM

Varlıkları bizler için son derece önemli olan kadın ve gençlik kollarımızı çalışmalarımızda yönetim kadromuzun içerisinde bir bütün olarak dâhil edeceğiz. Özellikle seçim çalışmalarımızda kadınları ve gençleri en ön saflarda tutacak bir yapı kuracağız. Çünkü şuna inanıyoruz ki değişimi gençler ve kadınlarla başarırız. Yerelde Millet ittifakı bileşenlerini oluşturan tüm taraflarla yani demokratik güç bileşenleriyle kurulan birlikteliği koruyarak, daha fazla güçlendirecek politikalar izleyeceğiz. Bütün inancımla söylüyorum, bu amaç uğrunda yorulmaya ben ve yol arkadaşlarım razıyız. Bu gönüllülüğü, bu inanmışlığı bugün sizlerden de istiyorum. Bizim inancımıza ortak olmaya çağırıyorum.

ÇALIŞMAK ZORUDAYIZ

Neden aday olmak istedim. Neden sizlerden destek, yetki istiyorum. Çünkü bizlerin, çocuklarımıza karşı;  partimize oy veren on binlerce insana ve toplumun diğer katmanlarına karşı sorumluluklarımız var. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak mücadeleden pes etmek gibi, küsmek ya da bırakmak gibi bir durumu olamaz. Çünkü bu bir basit ilçe başkanlığı adaylığı meselesi değildir. Cumhuriyet Halk Partili bir birey olarak ülkem için ben de bir şeyler yapmak istiyorum diyen bir kardeşinizin sizlerden destek istediği gündür.  Bu sebepledir ki Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki hiçbir arkadaşımı rakip olarak görmüyorum. Hep birlikte takım ruhuyla hareket ederek çalışmak zorundayız.

İNSANLAR MUTSUZ

Sevgili dostlar, gün, ayrışma günü değil. Gün, hep birlikte yeniden  bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür. Mücadelem, ülkemizin çağdaş, laik ve hukuk düzenine sahip bir ülke olarak yarınlara taşınması için verilen mücadeledir. Kıymetli yol arkadaşlarım, değerli partili büyüklerim, bu ülkeyi yıllardır yöneten karanlık zihniyetten, milletimizin başına bela olan tiranlardan, yalancılardan, talancılardan kurtarmak, Darıca’da bu umudu birlikte yeşertmek için adayım. Artık söyleyecekleri hiçbir şey kalmadı. Gidiyorlar, gidecekler. Hep beraber göreceğiz 17 yıllık bu yalan ve talan düzeni yıkılacak ben inanıyorum, sizlerde inanın. İnsanımız mutsuz. Gençler yarından umutsuz.

MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUM

Yani sevgili yol arkadaşlarım, bugün buradan bir kez daha söylüyorum bu ülkenin bize ihtiyacı var. Hepimiz bu anlayışla hareket edersek, birbirimize daha sıkı bağlarla kenetlenip yıllar sonra nasıl İzmit’i geri aldıysak, aynı iradeyle Darıca’da ve Kocaeli’de iktidar meşalesini yakacağız. Bu meşaleyi en yukarı taşımak için sizlerden görev talep ediyorum. Ve diyorum ki; Bizimle yol yürüyecek değil, bizimle koşacaklara ihtiyacımız var. Var mısınız? Geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları, bir kenara koyarak hepimizi, birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyorum. CHP’yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Darıca’da, iktidar, meşalesi, yanacak!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı