Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 09:07
 
Darıca’da Kanser Aranıyor
Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü Mobil Sağlık Platform Sistemi dahilinde Sağlıklı Yaşam/Kanser Tarama Ekibi ile Darıca Sahili’nde vatandaşlara hizmet veriyor.
 
 
 
Darıca Haberi


Darıca Sahili’nde yapılan Dernekler Şöleni platform alanında, Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü kanser taramaları, sigara bırakma programı, organ bağışının önemi gibi her çeşit sağlık konularında ve toplum sağlığını ilgilendiren diğer sağlık konularında uzman hekimler öncülüğünde vatandaşlara hizmet etmeye devam ediyor. vatandaşlara verilen bilgiler konusunda bir açıklama yapan Darıca İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, “Kolorektal Kanserlerde erken teşhiste belirleyici olan GGK (Gaita Gizli Kan) Testi dağıtımı yapılarak kullanımı ve değerlendirmesi konusunda bilgi verildi.

İLGİLERE TEŞEKKÜR EDERİZ

Rahim Ağzı Kanseri hakkında bilgilendirme yapılarak, ücretsiz olarak sunulan kanser tarama hizmetleri için KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri) ve Aile Hekimliklerine davet edildi. Organ Bağışı ve önemi hakkında bilgi verilerek, gönüllü olan vatandaşlarımızın organ bağışları işleme alındı, Sağlık Bakanlığımızın hediyeleri kendilerine takdim edildi. Başta Darıca Belediyesi çalışanları olmak üzere Darıcalı tüm vatandaşlarımıza ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür eder, herkese sağlıklı günler dileriz.” dedi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıca’da, Kanser, Aranıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı