Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 21:05
 
Darıca'da konferans verecekti, İFADE VERDİ!
"Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etme" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından haklarında soruşturma başlatılan Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu ifade verdi.
Darıca Haberi
Darıca'da konferans verecekti, İFADE VERDİ!

Mustafa Armağan ile Yavuzbahadıroğlu öğlenden sonra  Bakırköy Adalet Sarayı'na ayrı bir şekilde avukatlarıyla birlikte geldi.

Armağan ve Yavuzbahadıroğlu Basın Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul  Sarıyar'a ayrı ayrı şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

"CANLI YAYINDI MÜDAHALE EDEMEDİK"

Armağan savcılık ifadesinde, programa katılan ve tutuklanan  Süleyman Yeşilyurt'un üslubunu tasvip etmediğini söylediği öğrenildi. Armağan'ın ifadesinde şunları söylediği belirtildi: "Bir mektubu konuşmak için  Süleyman Yeşilyurt'u çağırdık. Tarih programıydı.  Süleyman Yeşilyurt konunun dışına çıktı.  Afet İnan'dan bahsetti. Canlı yayındı, müdahale edemedik. Konuşmaları destekleyen ifadeler kullanmadım."

 

"ATATÜRK İLE İLGİLİ SÖZLERİNE KATILMAM MÜMKÜN DEĞİL"

Bahadıroğlu'nun ise ifadesinde, "45 yıldır yazarlık yapıyorum. İlk defa savcılığın karşına geldim. Programın moderatörlüğünü yapıyordum.  Süleyman Yeşilyurt'u birkaç kez gördüm daha önce ama tanımam.  Atatürk ile ilgili sözlere katılmam mümkün değil. Canlı yayın olduğu için müdahale edemedim" dediği öğrenildi. İfadesinin ardından Armağan otoparktan adliyeden ayrıldı. Bahadıroğlu ise adliyenin ön kapısından çıktı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Basın Savcısı Ertuğrul  Sarıyar, geçen hafta Salı günü  Süleyman Yeşilyurt ve  Hasan Akar hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından iki ayrı soruşturma başlatmıştı. Soruşturmaların,  Süleyman Yeşilyurt'un televizyonda  Atatürk hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle,  Hasan Akar'ın ise sosyal medyada paylaşılan bir videoda  Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyda hanım hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle başlatmıştı. Teslim olan  Yeşilyurt tutuklanmıştı.

3 KİŞİ SUÇ DUYURUSUNA BULUNDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Ancak  Yeşilyurt'un katıldığı programın modaratörlüğünü yapan Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu hakkında da 3 kişinin suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Suç duyurusu kapsamında da Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca'da, konferans, verecekti,, İFADE, VERDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı