Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 09:10
 
Darıca’da metro çalışması başlıyor!
DARICA BELEDİYESİ'NDEN GEBZE DARICA METRO HATTI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Darıca Haberi
Darıca’da metro çalışması başlıyor!

Darıca Belediyesi'nden önemli açıklama geldi. Cumhuriyet Meydanı'nın etrafı çevrilerek kullanıma kapatılacak. Atatürk anıtı ise yeni tören alanı olarak sahilde bulunan ay-yıldızlı meşalenin oraya taşınacak.

BİR SÜRE KULLANILAMAYACAK

Darıca Belediyesi tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada 2008 yılında yapılan Cumhuriyet Meydanında başlanacak olan Gebze-Darıca Metro çalışmaları kapsamında yapılacak olan metro durağı nedeniyle meydanın etrafının çevrilerek bir süre kullanılamayacağını duyurdu. Metro durağının bitmesiyle birlikte yeni meydan düzenlenerek ilerleyen bir tarihte yeniden Darıcalıların hizmetine açılacağı belirtildi.

ATATÜRK ANITI TAŞINACAK

Belediyenin sosyal medya sayfasından yapılan duyuruda ayrıca Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtının yeni tören alanı olarak belirlenen Darıca sahildeki Ay-yıldızlı meşalenin oraya taşınacağı ve yeni tören alanının Ay-yıldızlı meşalenin bulunduğu alan olarak belirlendiği duyuruldu. Metro durağı çalışmalarının bitmesiyle yeniden düzenlenecek Cumhuriyet Meydanına yeni bir Atatürk büstünün yapılacağı da kaydedildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca’da, metro, çalışması, başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı