Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 14:48
 
Darıca'da Şehirler ve Kültürler Kaynaşacak
Darıca Belediyesi ve ilçedeki dernekler tarafından düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Pazar günü Darıca Sahili’nde start alıyor.
 
 
 
Darıca Haberi


Ülkemizin en uzun soluklu etkinliklerinden olan ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması için tüm hazırlıklar tamamlanırken, Darıca Sahili’nde başlayacak olan ülkemizin en uzun soluklu etkinliklerinden olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması 41 gün boyunca farklı kültürleri bir araya getirecek.

DERNEK GECELERİ KURA İLE BELİRLENDİ

01 Temmuz Pazar günü Giresunlular Derneği ile start alacak olan program kapsamında, çekilen kura ile belirlenen tarihlere göre her il farklı bir akşam kendi yörelerini tanıtan bir program düzenleyecek. Aynı şekilde İl derneklerinin kendi kültürlerini yansıtacağı stantlarda çeşitli yöresel yemekler ve hediyelik ürünler yer alacak. Program 9 Ağustos’ta Kütahyalılar Derneği’nin düzenleyeceği gecenin ardından 10 Ağustos’ta Darıca Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Final Gecesiyle sona erecek.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANACAK

Şehirler ve Kültürler Kaynaşması kapsamında 'Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü' olarak kabul edilen 15 Temmuz’da Darıca Belediyesi tarafından özel bir gece düzenlenecek. 2016 yılında FETÖ’ye bağlı bir grup asker tarafından yapılmaya çalışılan darbe girişiminin yıl dönümünde Darıca Belediyesi tarafından şehitlerimiz için özel bir program düzenlenecek. Darıca Sahili’nde düzenlenecek olan Demokrasi ve Milli Birlik Günü içinde Darıca Belediyesi hazırlıklarını sürdürüyor.

BİR KARDEŞLİK PROJESİDİR

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tüm bölge halkını Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliklerine davet ederek,  “Gerek derneklerde ve gerekse değişik ortamlarda bir araya geldiğimiz vatandaşlarımız yapacağımız şölenlerle eğlenecekler. Bu yıl onuncusunu düzenleyeceğimiz Şehirler ve Kültür Kaynaşması ülkemizde eşi benzeri olmayan bir program. 7 dernekle başlayıp 41 derneğe ulaştığımız ülkemizin en uzun soluklu projelerinden olan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması bir kardeşlik projesidir. Doğusundan batısına binlerce insanımızı her akşam Darıca sahilinde buluşturduğumuz, Darıca Belediyesi ve tüm il derneklerimizle beraber yaptığımız bu etkinlikte yaklaşık 1,5 ay boyunca halkımızla birlikte olacağız. Tüm bölge halkımızı bu güzel etkinliğimize bekliyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıca'da, Şehirler, ve, Kültürler, Kaynaşacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı