Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 16:34
 
Darıca'dan milyonluk deprem bütçesi!
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık Darıca’da deprem çalışmaları hakkında bir konuşma yaparak, “Deprem çalışmalarımıza 1 milyon 320 bin TL’lik bütçe ayırdık” dedi.
Gebze Haberi
Darıca'dan milyonluk deprem bütçesi!

Darıca Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Eylül ayı meclis toplantısına ait tutanak özetlerinin okunulmasının ardından gündeme alınmak istenen önergeler ve izin talepleri değerlendirildi.

AFAD’LA ORTAK ÇALIŞACAĞIZ

Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “İstanbul’da yaşanan depremde vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Depremin ardından bir çalışma yaptık. Deprem toplanma yerlerini sosyal medya üzerinden paylaştık ancak vatandaşlarımız burada deprem toplanma alanı yok diyerek karşı çıktı. Bu yerler belediyenin uhdesinde değil, AFAD’ın uhdesinde. AFAD ile ortak çalışma içerisine girerek deprem toplanma alanlarının daha güvenli yerlere taşınması konusunda gerekli girişimleri yaptık.1 milyon 320 binlik bir bütçe ayırdık. Hasar gören bazı noktalar var. Yapı kontrol müdürlüğümüz ile yaptığımız çalışmaları paylaşacağız.  Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde boş bir yer vardı. Ek hizmet binamızı boşaltarak Adnan Menderes’e taşıyoruz. KHK kapsamında 514 personelimizin mağduriyeti var” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca'dan, milyonluk, deprem, bütçesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı