Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 23:03
 
Darıca Farabi Dijital Hastaneye Adım Adım
Darıca Farabi Devlet Hastanesi dijital hastane olmanın en önemli aşaması olan HIMSS seviye 6’yı tamamlayarak akreditasyonu almaya hak kazandı. Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yönetici V. Dr. Nihat Üstüner, “Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi.
- Haberi
Darıca Farabi Dijital Hastaneye Adım Adım

Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yönetici V. Dr. Nihat Üstüner hastanenin dijital hastane olmasındaki kazanımları ve kolaylıkları anlattı. Dr. Üstüner, “Hastanemizde sürekli olarak dijital ortama geçebilmek için çalışmalar yapıldığı, hastane yönetim ekibim ve çalışma arkadaşlarımla beraber bunun alt yapısını oluşturarak çalışmalarımıza başladık ve önemli bir adımı başarıyla geçtik. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir. Hekim orderında olmayan bir ilacın hastaya uygulanmasına sistemin müsaade etmiyor.

DOĞAYA KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Hastanede tedaviler uygulanırken serviste hemşirelerin yaptığı ateş ölçme, nabız, tansiyon gibi değerlerde çeşitli anormallik varsa sistemde uyarılar çıkıyor. Hemşirelerde bu uyarılar neticesinde hastaları daha yakından takip edebiliyor. Bu şekilde servisteki hastalarımızın takibi aynı zamanda dijital verilerle de daha dikkatli yapılıyor. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra kayıtların dijital ortamda tutulması nedeniyle yılsonunda binlerce ağacın kesilmesi önleyecek ve doğaya katkı sağlayacağız. Bu aşama da emeği geçen tüm çalışama arkadaşlarıma ve hastane ekibime teşekkür ederim bu başarı hepimizin.” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Farabi, Dijital, Hastaneye, Adım, Adım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı