Haber Detayı
19 Eylül 2018 - Çarşamba 19:21
 
Darıca Mateme Hazır!
Türkiye Caferileri Vakfı tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen Aşura ve Kerbela Şehitlerini Anma programı yarın Darıca Nene Hatun Stadı'nda gerçekleşecek.
Darıca Haberi
Darıca Mateme Hazır!

20 Eylül 2018 Perşembe günü  (Yarın) Darıca Nenehatun Stadyumu’nda saat 10:30’da gerçekleşecek programın her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor

Türkiye Caferileri Vakfı tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen Aşura matemini anma programı ile ilgili hazırlıklar son safhasına getirildi. Türkiye Caferileri Vakfı tarafından yapılan açıklamada, “ Hz. İmam Hüseyin'in (a.s) şehadetinin hicri 1379'ncu yıldönümü münasebeti ile düzenlemiş olduğumuz program 20 Eylül 2018 Perşembe günü (yarın) Darıca Nenehatun Stadyumu’nda saat 10:30’da gerçekleşecek. Programın her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor. Milletvekilleri, Diyanet İşleri Yöneticileri, çeşitli dernek ve kurumların yöneticileri olmak üzere İlimizden de protokolün katılması bekleniyor. Yaklaşık 1400 yıl önce yaşanan ve tarihe kara bir leke olarak geçen Kerbela hadisesinin yıldönümü olan Aşura gününde caferisi, alevisi, sünnisi demeden tüm insanlar bir araya gelecek. Mezhep farkı gözetmeksizin, Peygamberimizi dahi yıllar öncesinden ağlatan Hz. Hüseyin (a.s.)’nin matemine ortak olacak. Çeşitli şiirler, mersiyeler ve konuşmaların yapılacağı programda binlerce kişi Kızılay’a kan bağışında bulunacak. “denildi. Program vakıf binası önünden sat 09.00'da yürüyüş ile başlayacak.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Mateme, Hazır!,
Yorumlar
Haber Yazılımı