Haber Detayı
05 Ocak 2016 - Salı 16:23
 
Darıca Meclisi Uyumlu başladı
Ocak Ayı Olağan Meclis toplantısı Şükrü Karabacak başkanlığında gerçekleştirildi. 2015 yılının acı olaylarla geride kaldığını belirten Başkan Şükrü Karabacak, 2016'nın ülkemize hayırlar getirmesini dileyerek yatırım dolu bir yıl temenni etti. Toplantıda ilk olarak Denetim Komisyonu üyeleri seçildi. Yapılan oylamayla 5 kişilik komisyonda İsmail Topçu, İsa Baylan, Orhan Kızkun, Ahmet Uzun ve Yavuz Dursun seçildi.
Darıca Haberi
Darıca Meclisi Uyumlu başladı

MEDYA EVİ TAHSİS EDİLDİ
Geçici işçilerin vizeleri ve sözleşmeli personelin maaşları kabul edilirken, sosyal tesislerin fiyat tarifeleri komisyona sevk edildi. Cumhuriyet Meydanı'nında bulunan Eski Bilgievi oy birliğiyle Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'ne 5 yıl süreyle bedelsiz olarak devredilerek Medya Evi olarak tahsis edildi. Öte yandan İmar plan tadilatlarında bir maddeye CHP'lilerin hukuki süreç devam ettiği için şerh koyma isteği Başkan Şükrü Karabacak'ın iknasıyla kaldırıldı ve tüm gündem maddeleri oy birliğiyle geçti. 
HER PROJEYİ GETİRİN
Başkan Şükrü Karabacak ilçe genelinde yapılacak projelerle ilgili CHP'lilere teklifte bulunarak, "Sizlerin istediği veya size vatandaşlardan gelen yapılması istenen projelerle ilgili ne varsa getirin sizlerle beraber paylaşalım.  Bu önergeyi ve projeyi Darıca'ya kazandırılmasıyla alakalı teklifi CHP'li Meclis üyeleri getirdi deriz. Biz bu konuda rahatız siz de rahat olun. Belediyenin arsalarıyla alakalı bir mevzu varsa zaten Meclis'e geliyor ve tartışılıyor."dedi. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Meclisi, Uyumlu, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı