Darıca Trabzonlular Derneği’nden kan bağışı
Haber
29 Eylül 2020 - Salı 12:35
 
Darıca Trabzonlular Derneği’nden kan bağışı
Darıca Haberi
Darıca Trabzonlular Derneği’nden kan bağışı

Türk Kızılayı Darıca Şubesi, Cumartesi günü kan bağışı alımı yapılacağını duyurdu. Darıcalı vatandaşlardan katılım rica etti.

Darıca Trabzonlular Derneği, Kızılay Darıca Şubesi işbirliğiyle  ‘Kan Dostum’ kampanyası altında korona virüs farkındalık çalışmasında 3 Ekim Cumartesi günü 13.00-19.00 saatlerinde Hocaoğlu Shell Petrol İstasyonu önünde kan bağışı alımı yapılacağını duyurdu. Her 4 saniyede, 1 ünite kana ihtiyaç̧ duyulan ülkemizde her gün yaklaşık 9 bin insanın kaderini, kan bağışında bulunan insanlar belirliyor.

MASKE DE DAĞITILACAK

Yürüttüğü diğer insani yardım çalışmalarının yanı sıra ülkemizin kan ihtiyacının tamamını gönüllülerden karşılamak üzere çalışan tek kurum olan Kızılay, azalan kan stoklarına dikkat çekiyor ve ‘İyi ki Varsın Kan Dostum’ kampanyasıyla tüm Türkiye’yi bu iyilik hareketinin bir parçası olmaya davet ediyor. Darıca Trabzonlular Derneği de azalan kan bağışı stokları nedeniyle ve korona virüs sürecinde kan bağışının önemine dikkat çekmek amacı ile kan bağışında bulunacak. Darıca Trabzonlular Derneği yönetiminden yapılan açıklamada, “Darıca Trabzonlular Derneği olarak COVİD-19 farkındalık saha çalışması, 03.10.2020 tarihi 13.00 – 19.00 saatleri arasında kurulacak standımızda maske dağıtımı yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Trabzonlular, Derneği’nden, kan, bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı