Haber Detayı
29 Nisan 2017 - Cumartesi 12:46
 
Darıca unutmuyor, unutturmuyor
Darıca Haberi
Darıca unutmuyor, unutturmuyor

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anma Programı Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği programa AK Parti Kocaeli Millet Vekili İlyas ŞEKER, Darıca Kaymakamı Ömer KARAMAN, Darıca Belediye Başkanı Şükrü KARABACAK, Darıca AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer BIYIK, Kocaeli İli İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Protokol Üyeleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Şehit Yakınları, Gaziler, Okul Müdürleri, basın mensupları, öğretmenler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
 
Üzerinden tam dokuz ay geçmişti ki; Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü, unutmamak, unutturmamak amacıyla düzenlemiş olduğu “15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anma Programı” ile bizi tekrar 15 Temmuz gecesine götürüp “Milli İrade” ruhunu şiirlerle, türkülerle ve videolarla yorumlayarak takdire şayan bir gece yaşattı.
 
Programda; Anadolu topraklarında yaşamamızın Türk milleti olarak bizim kaderimiz olduğu, bu kaderi yaşarken aziz milletimizin bedeller ödediği vurgulandı.
Dünyanın göz diktiği Anadolu topraklarını savunmak için kadın, erkek, genç, yaşlı tüm halkın, her defasında birlik içinde olup, yenilmez denen güçlere boyun eğmeyip zafere ulaştığı, 15 Temmuzda ihanet çetesinin planlarını, milletin tek vücut olup canı pahasına Demokrasiye ve Vatanına nasıl sahip çıktığı, Milli İrademizin Gücü bizlere bir kez daha anlatıldı, hatırlatıldı.
 
 
26 öğretmenin görev aldığı programda izleyeciler zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Programın sonunda emeği geçenlere plaket takdim edildi. Kocaeli Millet Vekili İlyas ŞEKER İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Oğuz’u Milli İrade Ruhunun tekrar hatırlatılması ve profesyonelce hazırlanan programdan dolayı tebrik ettiler.
 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, unutmuyor,, unutturmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı