Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 15:00
 
Darıca’ya “Göçmen Sağlığı Merkezi” geliyor!
Ülkemizde açılması planlanan 178 Göçmen Sağlığı Merkezi’nden birisi Darıca’ya açılacak.
Darıca Haberi
Darıca’ya “Göçmen Sağlığı Merkezi” geliyor!

Konuyla ilgili açıklama yapan Darıca Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Caner Üstüner, “Darıca Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak kurulacak Göçmen Sağlığı Merkezi’nde hekim ve hemşireler birinci basamak koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini geçici koruma altındaki Suriyeli misafirlere sunacaklar.” dedi.

DARICA’YA “GÖÇMEN SAĞLIĞI MERKEZİ”

Darıca Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Caner Üstüner ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Kocaeli Temsilcisi Sinem Mısırlıoğlu tarafından Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’a merkez ile ilgili ayrıntılı bilgi verildi.  Ayrıca bu sağlık yapısının yanında yine göçmenlere yönelik, psikolog ve sosyal çalışmacılarla kadınların bilgisini ve farkındalığını arttıracak bir kadın danışma merkezi de açılacak. Darıca Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak kurulacak Göçmen Sağlığı Merkezi’nde hekim ve hemşireler birinci basamak koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini geçici koruma altındaki Suriyeli misafirlere sunacaklar.

PROJEYE DESTEĞE HAZIRIZ
Kadın Danışma Merkezi’nde kadın sağlığı, erken yaşta evlilikler, okuma yazma oranın arttırılması konularına ağırlık verilecek. Konuyla özel olarak ilgilenen Darıca Kaymakamı Ömer Karaman projeye her zaman destek olacağını belirterek diğer kamu kurumlarıyla birlikte daha organize bir şekilde çalışılması için talimatlarını verdi. Karaman ayrıca, yoğun Suriyeli nüfusun bulunduğu ilçemizdeki önemli bir eksiklik bu merkezle birlikte giderilmiş olacağını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca’ya, “Göçmen, Sağlığı, Merkezi”, geliyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı