Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 10:59
 
Darıca’yı İzmir’de Temsil Edecekler
Tübitak 49. Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında 76 proje arasından ilk 7 proje içerisine Darıca Aslan Çimento Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü Anadolu Teknik Programı öğrencileri girdi. Darıcalı öğrenciler finalde Darıca’yı İzmir’de temsil edecekler.
 
 
 
Darıca Haberi


Katı atık olarak nitelendirilen turunçgil kabuklarında antioksidan özelliği en fazla olan limon kabuğu yağı ve greyfurt kabuğu yağından faydalanarak ayçiçeği yağı ve mısırözü yağının oksidasyonunun geciktirilmesi ve raf ömrünün uzatılması için kullanılması, bunun sonucu olarak sağlık, çevre ve ekonomiye katkı sağlamak için Darıca Aslan Çimento MTAL Kimya Bölümü Anadolu Teknik Programı öğrencilerinden Ebru Yıldırım ve Mehmet Yunus Özdemir, Kimya öğretmeni İlknur Bolu danışmanlığında Tübitak 49. Lise öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında 76 proje arasından ilk 7 proje içerisine girdi.

İZMİR’DE TEMSİL EDECEKLER

Kocaeli bölgesinden Kimya Alanında Özel ENKA teknik okulları ve Darıca Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk aşamayı geçip İstanbul/Asya bölge sergisine davet edilmişler, okulumuzu ve ilçemizi temsil edildi. Öğrenciler İzmir- Çeşme’da Darıca’yı temsil edecekler. Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıca’yı, İzmir’de, Temsil, Edecekler,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı