Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 14:24
 
Darıcalı Karslılar Gururla Sunar
Darıca Karslılar Derneği Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde düzenledikleri programla evde bakım projesi kapsamında eğitim alan kursiyerlerin sertifika törenini gerçekleştirirken Sarıkamış Şehitlerini ve 15 Temmuz gecesi ülkemize yönelik düzenlenen darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizi de andılar.
 
 
 
Darıca Haberi


Düzenlenen anma ve sertifika dağıtım törenine Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca CHP İlçe Sekreteri Kadir ışık, Darıca’da faaliyetlerini sürdüren muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kurs eğitmenleri ve kursiyer bayanlar katıldı.

VATANA CANLARINI VERENLER UNUTULMAYACAKTIR

Programın açılış konuşmasını yapan Darıca Karslılar Derneği Başkanı Nevzat Aytekin, “Ülkemiz tarihin her aşamasında büyük badireler atlatmış Bu badireler her defasında ordu millet dayanışmasıyla bertaraf edilmiştir. Bilindiği üzere son 15 temmuz darbe girişimini yine vatansever tüm güvenlik güçlerimiz siyasilerimiz ve milletin dayanışmasıyla atlatmış bulunmaktayız. Bu vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimize ve hayatta olmayan gazilerimize Allahtan rahmet, hayatta olan gazilerimize acil şifalar dileriz. Bizler bu olaylardan ders alarak işin farkında olduğumuzu yeni yetişen neslin eğitimli bilgili olması gerektiğini çocuklarımızın yetiştirilmesinde de kadınlarımızın bilgili eğitimli olması ülke kalkınmasına devletin bekasına zeval gelmemesi için vatan sever evlatların yetişmesi kadınlarımızın eğitiminden kültüründen geçtiğini biliyoruz.

HER ZAMAN MİLLETİN VE DEVLETİN HİZMETİNDEYİZ

Aynı zamanda atıl vaziyette kalan kadın iş gücünü ekonomiye kazandırmayı bir sivil toplum kuruluşu olarak kendimize görev adlederek kasım 2015 yılından başlayarak 2016 yılı için yaptığımız projede Sayın Valimiz başta olmak üzere Darıca Kaymakamlığı, İlçe Milli eğitim müdürlüğü, Halk eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Gebze İş,Kur müdürlüğü ile iş birliği protokolü yaparak, İç İşleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sunduğumuz projemiz 15 temmuz darbe kalkışmasından sekteye uğramasına rağmen Büyük Şehir Belediyesinin de desteğini alarak 1 eylül 2016 başlattığımız 434 saat üç buçuk ay süren evde çocuk bakımı elemanı yetiştirme kursunu bitirmenin sevincini hep beraber yaşamaktayız. Bu gün sizlerin huzurunda sertifikalarının verilmesi her türlü terörün bizleri yıldırmayacağını sivil toplum olarak Devletin yanında milletimizin hizmetinde olacağımızı Karslılar derneği olarak beyan ediyoruz.

PROJEYE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor. Kursiyerlerimize yeni mesleklerinde başarılar dileriz. Bundan böyle her ayın ilk Perşembe günü lokalimizin yalnızca bayanlara ayrılarak dernek faaliyetlerine katılmak istediklerini aynı zamanda kursta oluşan samimi arkadaşlıkların bitmemesi kar topu gibi büyüyerek ilerlemesi için derneğin iyi bir buluşma yeri olduğunu gördüklerinden dernek üyeliğine kabulü için formlarını doldurarak yönetime sunmuşlardır. Bizde dernek başkanı ve yönetim kurulu olarak bayanlarımızın bu talebinden dolayı onur duyduğumuzu bayanlara yönelik eğitim ve sosyal faaliyetlerimizi imkanlarımız dahilinde artırarak sürdüreceğimizi kendilerine beyan ettik. İsteklerini olduğu gibi kabul ettik. Temennimiz dernek faaliyetlerinden ayda bir gün değil isteyen bayanların he gün derneğimizle alakalı faaliyetlere aktif olarak katılması projeler üretmesi hayata geçirmesi bizleri mutlu eder. Azim etmek başarmaktır. Kursumuzda desteklerini esirgemeyen Mülki Amirlerimize ,kamu kuruluşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. “dedi. (Adnan Ayvaz)

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıcalı, Karslılar, Gururla, Sunar,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı