Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 11:36
 
Darıcalı öğrenciler kültürüne sahip çıkıyor
Darıca Mustafa Kemal İlkokulu’nda düzenlenen Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası etkinliğine ilçe protokolü, veliler, öğretmenler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Darıca Haberi
Darıcalı öğrenciler kültürüne sahip çıkıyor

Türkiye’nin her bölgesinden şehirlere ait yöresel kıyafetler, gündelik kullanılan eşyalar, gıda ürünleri ve yöreye özgü ünlü mimari yapı biblolarından oluşan stantlar ilgiyle gezildi. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alparslan Şahin, okul müdürleri, okul aile birliği yönetimi ve velilerinin katıldığı programda Mustafa kemal İlkokulu Müdürü Suat yapıcı tüm davetlilere evsahipliği yaptı. Okul Müdürü Yapıcı düzenledikleri programla ilgili olarak, “Belki biz büyükler olarak yörelerimizi ve yörelerimizin zenginliklerini az çok biliyoruz. Ancak bunların gelecek kuşaklara aktarılması, gençlerimizin de tarihimize, kültürümüze sahip çıkması açısından önemli gördük. Farkındalık açısından da ilkokul seviyesinde ki öğrencilerin bu stantlara olan katkısı büyüktür. Bir şeyi hayata geçirmek ve ortaya koymak için düğmeye basmak yeterlidir. Böyle bir organizasyonu velilerimizle paylaştığımızda herkes taşın altına elini koydu. Tüm velilerimize teşekkür ederim.”dedi.

GENÇLERİMİZ AÇISINDAN ÖNEMİ BÜYÜK ETKİNLİK

El emeği ürünlerden oluşan stantların açılış kurdelesini kesen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak törende bu tür programların anlamına dikkat çekti. Başkan Karabacak, “Artık bizler büyüdük. Az çok ülkemizin tarihi, kültürü ve özellikleri hakkında bilgi sahibiyiz. Ancak genç kardeşlerimizin bölgelerimize olan donanımları, kültürümüze sahip çıkmaları açısından bu etkinlikler de ayrı bir derstir. Tüm velilerimizi, öğrencilerimizi ve okul idarecilerini böyle bir programı hayata geçirmelerinden dolayı tebrik ederim.”dedi Öğrencilerin semazen gösterileri sonrası program sona erdi.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıcalı, öğrenciler, kültürüne, sahip, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı