Haber Detayı
18 Kasım 2018 - Pazar 11:37
 
Darıcalı Öğrencilerden Diyabet Farkındalığı
Darıca Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Darıca Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri düzenlediği etkinlik ile Diyabet konusunda farkındalık yarattı.
Darıca Haberi
Darıcalı Öğrencilerden Diyabet Farkındalığı

Öğretmen Füsun Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tuncay Koçbay “Okulumuzda düzenlenen Dünya Diyabet Günü etkinliklerine Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şen, Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

VELİLER BİLGİLENDİRİLDİ

1921 yılında insülini bularak diyabet hastası milyonlarca hastanın tedavisini mümkün kılan Fredrick Bantig’in doğum yıl dönümü anısına her yıl düzenlenen Dünya Diyabet Günü etkinliğinde Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Uzmanı Selma Kabacan Demir ve Hemşir Özkan Özkırımlı tarafından hazırlanan sunumlar ile 10. Ve 11. Sınıf öğrencileri ve velileri Diyabet, tanı, tedavi, korunma ve İnsülin konularında bilgilendirildi. ”dedi.

BROŞÜR DAĞITILDI

Dünya Diyabet Günü etkinlikleri çerçevesinde Mustafa Kemal İlkokulu da DarıcaPark AVM ve Afşinbey Lisesi ile birlikte diyabet konusunda DarıcaPark AVM’de farkındalık etkinliğinde bulundu. Etkinlikte AVM de bulunan kişilerin kan şeker ölçümü yapılıp ardından kan şeker değerlerinin yazılı olduğu kartlar ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıcalı, Öğrencilerden, Diyabet, Farkındalığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı