Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 18:01
 
Darıcalılar başkanlardan da hizmetten de memnun!
BAŞKANLARIN UYUMU HEM HİZMETE HEM VATANDAŞA YANSIYOR
Darıca Haberi
Darıcalılar başkanlardan da hizmetten de memnun!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık arasındaki uyum dikkatleri çekerken, Büyükşehir Belediyesi ile Darıca Belediyesi’nin koordinasyon ve işbirliği uyumu da büyük projelerin müjdesini beraberinde getiriyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Darıca’nın Büyükşehir’de yeteri kadar hizmet alamadığı sürekli eleştirilirken yeni dönemde ise tam tersi bir durum yaşanıyor. Büyükşehir tarafından Darıca’ya sürekli büyük projelerin müjdesi peş peşe gelirken bunda en büyük etkenin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık arasındaki uyum olduğu dile getiriliyor. Kamuoyunda ise “Tahir Hoca ile Muzaffer Bıyık arasındaki uyum Darıca’ya hizmet olarak yansıyor” şeklinde yorumlanıyor. Bu duruma ise en çok Darıcalı vatandaşlar ilçelerine hizmet geldiği için seviniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Darıca Belediyesi’nin arasındaki koordinasyon ve işbirliği uyumlu bir şekilde deva ederken bu durum Darıca’ya gelen yatırımlarda da göze çarpıyor.

İLK MİLLET BAHÇESİ DARICA’DA AÇILDI

Seçim döneminde de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık arasındaki uyum dikkat çekerken seçim sonrasında da bu birliktelik devam etti. Bu işbirliğinin sonucu olarak Büyükşehir tarafından Kocaeli’nin ilk Millet Bahçesi Darıca’da açıldı ve vatandaşların hizmetine girdi. Eskihisar’la Darıca’yı da birleştiren Millet Bahçesi’nde Büyükşehir’in yatırımları devam ediyor.

1800 KİŞİLİK DEV KAPALI SPOR SALONU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Darıca’ya kazandırmak üzere olduğu bir diğer önemli proje de 1800 kişilik dev kapalı spor salonu olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın da yakından takip ettiği kapalı spor salonu yaklaşık 25 Milyon TL maliyetiyle ve büyüklüğü ile de dikkat çekiyor.

TARİHTEKİ EN BÜYÜK ALTYAPI HAMLESİ

Büyükşehir ile Darıca arasındaki uyumun belki de en önemli yansıması altyapı alanında olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’da tek seferde gerçekleştirdiği en büyük altyapı ihalesini kısa bir süre önce yaptı ve İSU ile birlikte Darıca’ya 61 Milyon TL altyapı ihalesi gerçekleşti. Yaz aylarında başlayacak çalışma ile birlikte Darıca’nın altyapı sorunu Büyükşehir ve Darıca Belediyesi işbirliği ile çözüme kavuşacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmasından sonra bir ilke daha imza atarak Darıca’daki üstyapı çalışmalarını da üstlenecek. Bu durumun ise Darıca Belediyesi’nin bütçesini oldukça rahatlatacak bir çalışma olacağı değerlendiriliyor.

BAŞKAN BIYIK HER FIRSATTA BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR EDİYOR

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da hemen her toplantıda ve her fırsatta Büyükşehir’in Darıca’ya önemli yatırımlar getirdiğine vurgu yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve ekibine teşekkür ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Darıca’ya birçok yatırım geldiğini anlatan ve projelerin devam edeceğini ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, seçim beyannamesinde verilen sözlerin de Büyükşehir ile ortak verilen sözler olduğunu söylüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın da özverili çalışmalarından dolayı Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ı takdir ettiği ve bunu da dile getirdiği belirtiliyor.

BÜYÜKŞEHİR’İN HİZMETLERİNDEN DARICALILAR ÇOK MUTLU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık arasındaki uyumdan en çok memnun olanlar ise hiç kuşku yok ki Darıcalı vatandaşlar oldu. İkili arasındaki uyumun Darıca’ya hizmet olarak yansıdığını ifade eden vatandaşlar, Darıca’nın hak ettiği hizmetleri son dönemde almaya başladığını ve bundan çok mutlu olduklarını dile getiriyorlar. Geçmişte Darıca’nın Büyükşehir’den yeteri kadar hizmet alamadığını dile getiren Darıcalılar hem Büyükşehir’e hem de Darıca’ya yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıcalılar, başkanlardan, da, hizmetten, de, memnun!,
Yorumlar
Haber Yazılımı