Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 11:33
 
Darıcalılar Havuzları Çok Sevdi
Geçtiğimiz aylarda Darıca Belediyesi tarafından iki ayrı noktada ücretsiz olarak hizmete açılan havuzlar vatandaşların yoğun talebiyle karşılaştı.
Darıca Haberi
Darıcalılar Havuzları Çok Sevdi

2017 yılının kasım ayında Şehit Hasan Kaya İmam Hatip Lisesi ve Deniz Yıldızları Lisesi’nde bay ve bayanlar için ayrı ayrı olmak üzere iki ayrı noktada hizmet vermeye başlayan havuzlarda aradan geçen 4 aylık sürede 1500 erkek ve 1300 bayan olmak üzere değişik yaşlarda toplamda 2800 kişiye uzman öğretmenler tarafından eğitimler verildi. Darıca Belediyesi tarafından görevlendirilen 6 eğitmen, 2 cankurtaran, teknik bakım elemanları ve temizlik personellerinin görev yaptığı havuzlarda aydınlatma ve ses sistemleri ile birlikte suya ve ateşe dayanıklı elektrik kabloları, havuz suyunu sürekli temiz ve hijyen tutmak için su döngüsünü devamlı sağlayan sistem, gece görüşlü kameralarla güvenlik sistemi ve yangın sistemleri standartlara uygun şekilde dizayn edildi. Soyunma odaları ve otoparklar oluşturulan tesislerden vatandaşlar pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü istifade edebiliyor.

HER YAŞTAN HERKESE HİZMET

Havuzlarda çocuklar için ayrı seanslar düzenleniyor. Yetişkinler için düzenlenen seanslardan farklı olarak 6-12 ve 12/18 yaş grupları için ayrı seanslar düzenleyen Darıca Belediyesi yetenekli gençleri tespit ederek ilerde Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü bünyesinde kurulması planlanan yüzme branşında lisanslı sporcu olarak yetiştirmeyi planlıyor. Bu çerçevede erkeklerden 50 kişilik, kızlardan ise 30 kişilik iki ayrı takım oluşturuldu. Emeklileri de düşünen Darıca Belediyesi emekliler için hafta içi ayrı seanslar düzenliyor. Yüzme havuzlarından istifade etmek isteyen vatandaşlar iki adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi ve idrar tahlilleri ile birlikte havuzlara giderek kayıtlarını yaptırabiliyorlar.

HALKIMIZA ÜCRETSİZ HİZMET VERİYORUZ

Havuzları ziyaret ederek eğitim gören gençlerle bir süre sohbet eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, havuzların kısa süre içinde vatandaşların vazgeçilmez mekanlarından birisi haline geldiğini ifade etti. Başkan Karabacak, “gencinden yaşlısına her kesime hitap ettiğimiz havuzlarımızda siz halkımıza ücretsiz bir şekilde en iyi imkanlarla hizmet verme çabası içindeyiz. Kısa süre içinde güzel işlere imza atan tesislerdeki tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Buradan yetiştireceğimiz genç kardeşlerimiz inanıyorum ki ilerde önemli başarılar elde edecektir.” diyerek düşüncelerini ifade etti. Başkan Karabacak, daha sonra havuzlarda bulunan masa tesisi kısmında gençlerle maç yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıcalılar, Havuzları, Çok, Sevdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı