Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 13:07
 
Darıcalılarla Buluştular!
AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Darıca’da seçim çalışması kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek, Darıcalılardan Bıyık’a destek istedi.
Darıca Haberi
Darıcalılarla Buluştular!

Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Darıca’da seçim çalışması kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık’ın da yer aldığı ziyaretlerde Büyükakın, Darıcalılardan destek istedi.

BÜYÜKAKIN: “MUZAFFER BAŞKAN DARICA’YI KARIŞ KARIŞ BİLİYOR”

Cumhur İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Bakan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, gün boyu Darıca’da çeşitli temaslarda bulundu. Darıca’da esnaf buluşmaları gerçekleştiren Büyükakın ve Bıyık, Darıcalı vatandaşların sorunlarını dinleyerek sohbet ettiler. Büyükşehir ve Darıca Belediyesi olarak Darıca’ya yapılacak projeler konusunda da vatandaşları bilgilendiren Büyükakın, Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık için de destek isteyerek “Muzaffer Bıyık, Darıca’nın evladı. Darıca’yı karış karış biliyor. İlçe başkanlığından gelen bir isim olması büyük avantaj. Darıca’da bütün ihtiyaçları biliyor. Muzaffer Bıyık’a destek verin” diye konuştu.

 

 

DARICA’YI BİRLİKTE GELİŞTİRECEĞİZ

Darıca’da esnaf ziyaretlerinin yanı sıra cami cemaatiyle de ikindi namazı sonrası hasbihal eden Büyükakın ve Bıyık, kanaat önderlerini de ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Darıca’da bulunan Semaver Çay ocağını da ziyaret eden Büyükakın ve Bıyık, vatandaşlarla çay sohbetinde bir araya geldi. Büyükşehir ve Darıca Belediyesi olarak önemli projeler hazırladıklarını da kaydeden Büyükakın, “Hem Büyükşehir belediyesi hem de Darıca Belediyesi olarak Darıca’yı birlikte yöneteceğiz. Muzaffer Bıyık ile birlikte Darıca’yı birlikte geliştireceğiz” dedi.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ

Büyükakın, daha sonra Şehit aileleri ve gazilerle yemekte bir araya geldi. Yemeğe Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da katıldı. Programda Şehit ve gazi yakınlarına hitap eden Büyükakın, gençler ve şehit aileleriyle yapılan toplantılara büyük önem verdiğini ifade ederek, “Biz belediyeler her yerde köprüler yollar yapsak da başımızda bayrak dalgalanmadıktan sonra ne kıymeti var. Bu millet huzur içinde yaşıyorsa, gözünü kırpmadan canını feda eden vatan evlatları sayesinde yaşıyor. Şehit ve gazilerimize minnettarız ” dedi.

 

 

HİZMET BAYRAĞI YUKARI TAŞINACAK

Konuşmasında “Biz belediyeler her yerde köprüler yollar yapsak da başımızda bayrak dalgalanmadıktan sonra ne kıymeti var” diyen Büyükakın, “Şehit ve gazilerimize minnettarız. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyenler beka için bir milli karar verdiler. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli ‘Bu Türkiye’nin beka meselesi’ dediler. ‘Bunun bekayla ne alakası var?’ diyenler olabilir, ama bu istikrarla alakalıdır. 31 Mart’tan sonra çok daha güçlü bir şekilde hizmet bayrağı yukarı taşınacak. Liyakatımızdan, emaneti bize teslim ettiğinizde ehliyetimizden şüpheniz olmasın, yapılması gerekenleri biliyoruz. Emaneti teslim almamıza yardımcı olursanız hizmet bayrağını daha yukarılara taşıyacağımıza emin olabilirsiniz” dedi.

ŞEHİT VE GAZİLERE MİNNETTARIZ

Programda konuşan Cumhur İttifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, şehit ve gazilere minnettar olduklarını söyledi. Aynı sofrada bulunmaktan onur duyduğunu belirten Bıyık, bu milletin aynı bayrak altında gururla yaşamaya devam edeceğini söyledi.

BAYRAK DEĞİŞİMİ OLACAK

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise, “İçinizdeki arkadaşların kimisinde kurşun yarası var, canını bu vatan toprakları için veren şehitlerimizin anneleri babaları var. Bu vatan topraklarının savunmasında hiç çekinmeden seve seve canlarını verdiler, yaralandılar. Bugün burada biz mutlu bir şekilde beraber olabiliyorsak, şehitlerimize gazilerimize borçluyuz. Önümüzde bir seçim var ve bayrak değişimi olacak. Biz başkan adaylarımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıcalılarla, Buluştular!,
Yorumlar
Haber Yazılımı