Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 09:39
 
DASİAD’ın önceliği ‘eğitim!’
Darıca Haberi
DASİAD’ın önceliği ‘eğitim!’

Darıca Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim kurulu üyeleri ile hafta sonu kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, 50 farklı program hayata geçireceklerini söyleyerek, 3500 kişiye ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Darıca Sanayici ve İşadamları Derneği (DASİAD) hafta sonu üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kahvaltı programında bir araya geldi. Toplantıda Milli Eğitim Müdürlüğü ile DASİAD arasında imzalanan protokol anlaşmasının içeriği kamuoyuna duyuruldu. DASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdinçer yaptığı kısa selamlama konuşmasında, "Yönetim Kurulu toplantımızda aldığımız karar doğrultusunda ayda bir sefer tekrarlayarak üyelerimizle bir araya geleceğiz. Yeni bir protokol daha imzaladık." dedi.

“YENİ PROJEYLE 3500 KİŞİYE ULAŞACAĞIZ”

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz açıklamasında, "Darıca'nın en değerli insanları ile bir arada olmak onur verici. Darıca güzel bir şehrimiz ama güzel yapan içindeki insanlar. O insanlarda bugün burada toplanmış. Sadece alfabe öğreten bir kurum değil. Ayrıca sivil toplum örgütleri ile ortak projelerde yapıyoruz. Onlarla birlikte yol yürümekten mutlu oluyoruz. Sadece öğretmenlerin üstüne yüklenecek hafif bir olay değil eğitim. DASİAD ile daha önceden çok güzel projeler ürettik. Ama en önemlisi internet başta olmak üzere bağımlılık mücadelesi projesi oldu. Başta başkanımız Özdinçer ve yönetim kurulu üyesi İbrahim Karslı olmak üzere güzel sunumlar gerçekleştirildi. Türk toplumun hastalığı olan bu bağımlılık özellikle lise öğrencilerine yönelik etkili oluyor. Önümüzdeki dönemde 50 farklı program hayata geçireceğiz. 3500 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Belediye, MARTEK ve TÜBİTAK ile işbirliği yaptık. Bunun yanı sıra DASİAD ile de protokol imzaladık. Örneğin Hüseyin Özdinçer başkanımızı öğrencilerimizle buluşturacağız'' dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DASİAD’ın, önceliği, ‘eğitim!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı