Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 09:54
 
DASİAD STK DERSİ VERİYOR
Darıca Sanayici ve İşadamları Derneği (DASİAD) belediye başkan adayları için düzenledikleri toplantılarının ikincisinde CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk'ü Bayramoğlu Hegzagone Hotel'de ağırladı.
Darıca Haberi
DASİAD STK DERSİ VERİYOR

DASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdinçer'in evsahipliği yaptığı toplantıda Belediye Başkan Adayı Törk'e CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım, meclis üyesi adayları eşlik etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan DASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdinçer, cumartesi günü ilki gerçekleştirilen toplantı sonrasında çok olumlu tepkiler aldığını ifade etti. Kent Konseylerinin Darıca için önemine dikkat çeken Özdinçer, hangi aday seçilirse seçilsin bu yapılanma için destek göreceklerinden şüphesi olmadığını ifade etti. İlkinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık'ın sonrasında CHP Belediye Başkan Adayı Yakup Törk ile birlikte olduklarını ve üçüncüsünde Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Selim Çetinkaya ile de birlikte olacaklarını da sözlerine ekledi. Özdinçer'in ardından CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım'da kısa bir selamlama konuşması yaptı. Projelerini anlatmak, kendini tanıtmak ve üyelerin sorularını cevaplandırmak üzere kürsüye gelen CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, derneğin kurucusu Ahmet Alemdar'ı anarak sözlerine başladı.

 

HAYALLERİMLE BÜYÜDÜM

Kendi tanıtarak söze başlayan Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, "Darıca'da doğmuş ve büyümüş bir kardeşinizim. DASİAD benimde evim. Bu kentte hayal kurarak büyüdüm. Hala da bu kent için hayallerim var. Vizyonumuzu ortaya koyan projelerimi tanıtmak için sizlerin huzurunuzdayım. Kent konseyi konusunda net konuşmak isterim. Bana muhalefet olan bir kent konseyi yapılanmasının taraftarıyım. Destekçisi olacağım." dedi.

 

HER YIL 10 BİN ARTIŞ VAR

Törk nüfus gelişimi ile başladığı konuşmasında, "Özellikle genç nüfusu yoğun olan bir kent olduğumuz için özellikle spor yapan bir nüfusa sahip olmamız lazım. Bunun yanında kendine yeten, eğitim , kültür, sosyal ve sanatsal çalışmalara imza atan bir halk yapısında olmamız gerekir. Hizmete en çok ihtiyaç duyan bir kentten bahsetmek isterim. Arkamızda inanılmaz vizyon sahibi bir teknik ekip var. Kreşlerimizden, imara, spor komplekslerinden, kültür ve sanat evlerine, sokaklarına, deprem önlemlerinden, yaşlılarımıza önem vereceğiz. Darıca'yı özellikle kadın kenti yapmak istiyoruz. İster çalışan ister ev kadını olsun onların yararlanabileceği her mahallede kadın merkezleri oluşturacağız. Hanımeli Pazarı'da bunun bir parçasıdır. Hangi siyasi partiye ait olursa olsun, hangi ekonomik seviyeye sahip olursa olsun kadın bizim için en önemli unsurdur.

 

EĞİTİMİN GİDİŞATI VAHİMDİR

 

Darıca'nın merkezindeki ve mahallelerdeki okul dağılımlarına baktığımızda vahim bir sonuç  çıkmaktadır. Ortaokul sayısı oldukça yetersiz. Eğitim konusunda mutlaka yapılması gerekenler vardır. Gebze Teknik Üniversitesi var. Yapanlardan Allah razı olsun ama Darıca'ya hiçbir katkısı yok. Buranın öğrencileri Tuzla, Pendik ve Kartal'da ikamet ediyor. Mutlaka Darıca'ya bir üniversite yapılanması sağlanmalıdır. Bizim için önemli bir proje. İnşallah Allah bunu yapmayı bize nasip eder. Gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak dursun istiyoruz. Maalesef sayı hep artıyor. İşte bunu ortadan kaldırmak için Gençlik Merkezlerini hayata geçireceğiz. İçerisini gencin istediği şekilde donanımını sağlayacağız. Gençler bilişimle, çağa uygun, robotik kodlamalar ve satranç gibi konularla ilgilenmek istiyor. Bunları onlara sağlamak kaçınılmazdır.

 

 

HAYVANAT BAHÇESİ GÖRMEYEN ÇOCUKLARIMIZ VAR

Darıca'da tüm Türkiye'nin bildiği bir hayvanat bahçesi var. Ancak Darıca'da hayvanat bahçesini gezmemiş çocuklarımız var. Okullara gidip öğretmenleri ile belirli periyotlarla hayvanat bahçelerini gezmelerini sağlamamız gerekiyor. Soakak hayvanları ile ilgili de çalışma yapmak kaçınılmazdır. Film platosu olabilecek bir çok noktamız var. Film ve dizi sektörünün uraya rağbet ettiğini zaten biliyoruz. Bunları bir düzene sokarsak otellerimizde, esnafımızda halkımızda kalkınacak bundan fayda görecektir. Bayramoğlu herkesin rahat rahat alışveriş yapabileceği müzik dinleyeceği gezebüleceği sanat sokağına ihtiyacı var. Tüm ihtiyaçları biliyoruz ve gidereceğiz." dedi.Program DASİAD Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Özdinçer'in hazırlanan raporu Belediye Başkan Adayı Törk'e sunması ile noktalandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DASİAD, STK, DERSİ, VERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı