‘’Dedikodu yapacaklarına sahip çıksınlar’’
Haber
19 Aralık 2017 - Salı 17:33
 
‘’Dedikodu yapacaklarına sahip çıksınlar’’
BAŞKAN MUSTAFA ÖZTÜRK’TEN ÇOK KONUŞULACAK MESAJLAR:
Spor Haberi
‘’Dedikodu yapacaklarına sahip çıksınlar’’

Darıca Gençlerbirliği Başkanı Mustafa Öztürk, birbirinden çarpıcı açıklamalarıyla ses getirdi. Hedeflerini, beklentilerini, sitemlerini, eleştirilerini ve hayal kırıklıkları tek tek anlatan Öztürk içini Hedef Gazetesi’ne döktü.

Ligin ilk yarısını değerlendirerek sözlerine başlayan Başkan Öztürk, net bir dille başarısız olduklarını itiraf etmekten kaçınmadı. Sezon başında kemik kadroyu korumalarına rağmen düşük puan topladıklarını ve yeni kurulan ekiplere karşı iskelet kadro avantajını iyi kullanamadıklarını belirten Başkan Öztürk, konuyla ilgili şöyle konuştu:

‘’AYNI PUANI TOPLARSAK YARIŞIN İÇİNDE OLAMAYIZ’’

‘’Hem saha içinde hem de saha dışında birbirini iyi tanıyan kadromuz olmasına rağmen bunun avantajını lehimize çeviremedik. Aldığımız acemice skorlar bize pahalıya mal oldu. Bizim bu kadro yapısıyla en az 6-7 puan farkla lider olmamız gerekiyordu. Ligin ikinci yarısında aynı puanı toplarsak yarışın içinde olamayız’’dedi.

‘’HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK’’

Sezon başında hatalı ve eksik transfer yaptıklarını belirten Başkan Öztürk, bazı oyuncuların kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Sadece futbolcuların değil, yönetim olarak kendilerinin de hatalı olduğunu söyleyen Öztürk, grupta mali bütçeleri yüksek olan önemli kulüpler olduğunu ve bu kulüplerle yarışmakta güçlük çektiklerini vurguladı.

‘’DEDİKODU YAPACAKLARINA SAHİP ÇIKSINLAR’’

Darıca halkını Darıca Gençlerbirliği’ne sahip çıkmamakla eleştiren Başkan Mustafa Öztürk, sert göndermelerde bulundu. Öztürk, ‘’Bu işler kahve köşelerinde dedikodu yapmakla olmuyor. Darıcalılar dedikodu yapacaklarına gelip takımlarına sahip çıksınlar. Her zaman şeffaflıktan yana olduk. Bizim herkese kapımız açık. Merak ettikleri bir şeyler varsa gelsinler anlatalım’’dedi.

‘’1 SANTRAFOR VE 1 STOPER ALACAĞIZ’’

Transferde nokta atışı yapmak zorunda olduklarını belirten Öztürk, 1 santrafor ve 1 stoper transferi yapacaklarını söyledi. Transfer görüşmelerinin sürdüğünü ve takıma yeni katılacak olan isimleri Antalya kampına yetiştirmek istediklerini belirten Öztürk, 2 transferin yanı sıra alternatif kiralık oyuncu transferi için de açık kapı bıraktı. Öztürk, alt yapıdan da 2 ismi A takıma dahil edeceklerini, bu oyuncuları performanslarına göre Antalya kampına da götüreceklerini kaydetti.

‘’RANT KAPISIYSA GELSİNLER BİZE DE ÖĞRETSİNLER’’

Darıca Gençlerbirliği’nin rant kapısı olmadığını belirten Öztürk, ucu açık imalı mesajlar verdi. Öztürk, ‘’Yönetim kurulu üyelerimizin çıkarları için Darıca G.B yönetimine girdiği şeklinde sağda solda konuşan insanlar var. O insanlara şunu söylemek istiyorum. Gelsinler onlar da yöneticiliğe soyunup bir takım çıkarlar elde etsinler. Biz de görmüş oluruz ne gibi kazanımlar elde edileceğini. Biz de faydalanmış oluruz(!)’’şeklinde imalı göndermelerde bulundu.

‘’SİYASETÇİLER VE ŞEHİR YÖNETİCİLERİ SAHİP ÇIKMIYOR’’

Siyasetçilere ve şehir yöneticilerine de eleştiri yapmaktan geri kalmayan Öztürk, ‘’Siyasiler ve şehir yöneticilerinin Darıca G.B’ye olan ilgisizliklerinden muzdaribiz. Bu takımın kaderini belirleyecek olan şehrin yöneticileridir. Takımımızın rengini dahi bilmeyenler var. Bu kadar duyarsız olunmamalı, şehrimizi yöneten insanları Darıca G.B’ye sahip çıkmasını diliyorum’’dedi.

‘’DARICA G.B İÇİN 1 TRANSFER YAPSINLAR’’

Az parayla çok iş yaptıklarını kaydeden Öztürk, ‘’İşimiz mali açıdan gerçekten kolay değil. Kimseye mavi boncuk dağıtacak değiliz. Sürekli asıp kesenleri çağrım, o halde gelsinler Darıca G.B için toplanıp bir tane transfer yapsınlar. Bu işler lafla olmuyor. Biz az parayla çok iş yapıyoruz. Son düdüğe kadar vazgeçmeden yarışacağız. Bunun aksi zaten bizim doğamıza aykırı. Ben oyuncularımıza yürekten inanıyorum. Onlar bu  ligin en karakterli ve en kaliteli futbolcuları. Mantıklı transferle birlikte ikinci yarıda fikstür avantajımızı kullanarak mutlu sona ulaşmak istiyoruz’’dedi.

‘’HERKES BU KULÜP İÇİN BİR TOHUM ATMIŞ’’

Geçmiş dönemde görev yapan başkan ve yöneticilere teşekkür eden Başkan Mustafa Öztürk, ‘’Kulübümüz için kim maddi bir kuruş destek vermişse Allah hepsinden razı olsun. Şu bir gerçek ki; herkes Darıca G.B’nin iyi yere gelmesi adına bir tohum atmış. Bize borçsuz bir kulüp bıraktılar. Bizim de amacımız doğru bir yönetim anlayışıyla borçsuz bırakmak. Bana göre en büyük yöneticilik takımı borçsuz bırakmaktır’’diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘’Dedikodu, yapacaklarına, sahip, çıksınlar’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı